5 канал

"Нафтогаз" має намір приєднати Україну до європейської газової системи – Коболєв

Україна працює над тим, щоб проект "Північний потік-2" не був реалізований

Європейський ринок газу кардинально змінився за останні 7 років. Наразі "Нафтогаз" працює над тим, щоб приєднати Україну до європейської газової системи. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Ми будемо працювати і працюємо зараз над тим, щоб "Північний потік-2" не став реальністю", – зазначив він.

За його словами, європейський газовий ринок став єдиною великою ванною газу, в якого є декілька джерел. І якщо одне з джерел постачає менше газу або штучно обмежує його постачання, тоді газ дають інші джерела, тому блакитне паливо вільно перетікає між різними країнами.

"Європейський ринок газу кардинально змінився за останні, я б сказав, 7 років. Там відбулось саме те, що було викликано "Газпромом" у січні 2009 року, коли був перекритий газ Україні і всій Європі. Європейці тоді зробили певні висновки. Одним із цих висновків, окрім диверсифікації постачань газу в саму Європу, було створення вільних перетоків газу між країнами Європейського Союзу. І цей ринок, який був раніше дуже агрегований і розділений на окремі країни, він фактично став єдиною великою ванною газу, в якої є декілька джерел. Ці джерела мають певну гнучкість. І через цю гнучкість, якщо одне з джерел постачає менше газу і штучно обмежує, інші джерела починають давати газ у цю велику ванну і газ вільно перетікає між різними країнами. Це власне так, як ми пройшли попередній минулий зимовий сезон і сезон перед ним", – пояснив Коболєв.

Він зауважив: "Ми б хотіли збільшити можливість перетоків і ми хочемо відкрити повноцінні так звані "інтерконектори", тобто приєднати нашу газову систему повністю до європейської. Це ще не сталося".

Повну версію розмови з Андрієм Коболєвим читайте завтра на нашому сайті у розділі Інтерв'ю.

Раніше Коболєв заявив, що на сьогодні українська газотранспортна система завантажена на 50%.

Попередній матеріал
Президент звернувся до нації: Безвізовому режиму з ЄС – бути!
Наступний матеріал
Чільник НАТО провів перші переговори з Росією після початку агресії в Україні
Теги:
Loading...

"Газпром" просить київський суд визнати недійсним штраф у $3,4 млрд

Україна не збирається купувати російський газ з 1 квітня

Росія скасувала знижку на газ, який Україна не купувала

Відтепер у наглядовій раді "Нафтогазу" працюють три іноземці

Норму споживання газу населенням без лічильника скорочено - постанова

5 канал - трансляція наживо