5 канал

На сьогодні українська газотранспортна система завантажена на 50% - Коболєв

Газотранспортна система України здатна транспортувати в Європу приблизно 140 млрд кубічних метрів газу

Стан української газотранспортної системи досить хороший. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Стан системи відносно хороший. Система будувалася в радянський час, будувалася за стандартами того часу, коли було завдання, що вона повинна витримати атомну війну. Система дуже потужна, вона має дуже багато елементів захисту, паралельні труби", – зазначив він.

За словами Коболєва, наразі з українською ГТС є дві нагальні проблеми.

"З нею (ГТС – 5.ua) зараз дві великі проблеми. Перша проблема, підвищення її ефективності – заміна старих агрегатів на нові. Друге: на жаль, ми втратили велику частину транзиту російського газу. Система здатна транспортувати в Європу приблизно 140 млрд кубічних метрів. Зараз ми, на жаль, транзитуємо тільки половину цього обсягу, тобто 70", – зауважив голова правління НАК "Нафтогаз України".

Він додав: "Система недозавантажена. І це недозавантаження робить її ще менш ефективною, хоч і надійною. Тому завдання, яке буде стояти перед новою компанією, яка буде управляти ГТС України, яка повинна залишитися в державній власності, за нашою моделлю, тобто ми не пропонуємо приватизувати саму трубу, як то кажуть, ми пропонуємо передати трубу в управління компанії, і частка в цій компанії буде передана європейському чи американському відомому газовому оператору, що й дозволить нам досягти цієї загальностратегічної мети".

Повну версію розмови з Андрієм Коболєвим читайте завтра на нашому сайті у розділі Інтерв'ю.

Нагадаємо, з 1 квітня "Нафтогаз" знизив ціни на газ для промисловості.

Попередній матеріал
У Міноборони розповіли, скільки українців покличуть до війська у травні-червні
Наступний матеріал
У віденському будинку Фірташа пройшли обшуки
Теги:
Loading...

Відтепер у наглядовій раді "Нафтогазу" працюють три іноземці

У "Нафтогазі" пояснили, чому потрібно підвищити тарифи на газ

Яценюк: Мета Росії - здати на металобрухт українську газотранспортну систему

Україна і Польща підписали угоду про інтеграцію газотранспортних систем двох країн