Зубко 5 канал

На переговорах у Тегерані Україна та Іран домовились про співпрацю в енергетиці та авіабудуванні

Зараз тривають перемови щодо інвестицій Ірану в модернізацію вітчизняних нафтопереробних підприємств

Відповідний меморандум підписали під час засідання міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва. Про це "5 каналу" повідомив віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

За його словами, окрім урядової делегації, до Ірану прилетіли ще 30 директорів підприємств, які залишаться в Тегерані ще на кілька днів. Зубко наголосив, що зараз тривають перемови щодо інвестицій Ірану в модернізацію вітчизняних нафтопереробних підприємств. Крім того, обговорюється низка інших варіантів співпраці між країнами.

"Два дні наша команда працює в Тегерані і випрацювала той меморандум, який сьогодні був підписаний між співголовою комісії іранської урядової паном Хеджехеті і паном Демчишиним. Це включає проекти, які стосуються нафтогазового комплексу, які стосуються інфраструктури. Як ті проекти, які можуть бути впроваджені на території Іранської республіки з точки зору будівництва доріг і метрополітенів, так і ті, які можуть бути впроваджені спільно з побудовою шовкового шляху з України до Грузії, Азербайджану і Казахстану й долучити саме товаропотік з території Ірану до цього проекту", - заявив Зубко.

Він також додав, що "дуже серйозно відпрацьовані конкретні напрямки по авіадобудуванню. Це є наш Ан-140, Ан-158, Ан-178".

За інформацією Bloomberg, перший танкер з іранською нафтою дістався Європи. "Нафтовий танкер Monte Toledo 17 днів віз із Ірану до Європи 1 мільйон барелів", - зазначається в повідомленні. За інформацією видання, прибуття танкера Monte Toledo в Європу свідчить про повернення Ірану на європейський ринок нафти - після зняття міжнародних санкцій.

Як повідомляв 5.ua, 19 серпня 2016 року міністр агрополітики і продовольства Олексій Павленко повідомляв, що Україна може збути Ірану до 3 млн тонн зернових.

Попередній матеріал
"Я покажу всьому світу, що Росію можна скрутити в баранячий ріг" - Савченко передала із СІЗО нового листа
Наступний матеріал
У Сімферополі стався напад на будівлю регіонального Меджлісу
Теги:
Loading...

Нафта дешевшає через відправку іранського танкера до Європи

Саудівська Аравія не готова обмежити видобуток нафти, попри домовленості з Росією - AFP

Іран привітав угоду Росії і трьох країн ОПЕК про замороження видобутку нафти, але не каже, чи приєднується

Найбільший у світі трейдер прогнозує десятиріччя низьких цін на нафту

Перший за 40 років танкер із американською нафтою прибув до Європи

5 канал - трансляція наживо