МВФ
МВФ Depositphotos

МВФ оприлюднив текст меморандуму з Україною: що зобов'язався виконати Київ

  Читайте по-русски
  Після виділення першого траншу в $2,1 млрд – очікується чотири перегляди програми

  Міжнародний валютний фонд оприлюднив текст меморандуму з Україною щодо 18-місячної програми фінансування stand-by в межах фінансування України на $5 млрд. Про це інформує Мінфін.

  Після виділення першого траншу в $2,1 млрд – очікується чотири перегляди програми. У червні, вересні та грудні цього року, і в червні 2021 року. Перегляди червня та вересня завершаться, відповідно, 1 вересня і 1 грудня цього року. За спільним підсумком Україна може отримати $1,4 млрд.

  Перегляди грудня цього року та червня наступного завершаться відповідно 15 травня і 15 жовтня 2021-го. Вони передбачають сумарне фінансування ще на $1,5 млрд.

  • Найближчими структурними маяками в меморандумі зазначено затвердження планів скорочення проблемних кредитів державних банків, перегляд тарифів на опалювання з повним відображенням витрат на газ і капітальні вкладення, а також затвердження порядку спрощеної зміни побутовими споживачами постачальника газу.
  • Починаючи з осені, Україна зобов'язалася розширити повноваження наглядової ради НАК "Нафтогаз України" в її статуті та привести корпоративне управління в інших держкомпаніях до стандартів ОЕСР. А також підготувати все для запуску єдиних юридичних осіб Податкової та Митних служб, аби запустити їх із 1 січня.
  • Далі до законів і положень про Фонд гарантування вкладів заплановано внести зміни для поліпшення механізму ліквідації банків і відновлення активів, а також затвердити поправки до закону про Вищу раду юстиції щодо поліпшення її відбору.
  • До кінця осені стоїть структурний маяк внесення нових правок до закону про банківську діяльність із посиленням вимог до капіталу, резервів і акціонерів, поліпшення корпоративного управління і збільшення повноважень НБУ.
  • До весни 2021 року має бути завершений аудит бюджетних видатків, пов'язаних із боротьбою з епідемією COVID-19.

  Нагадаємо, раніше МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України в 2020 році

  Попередній матеріал
  "Плівки Гончарука" створили неприємну ситуацію – Зеленський про відставку колишнього прем'єра
  Наступний матеріал
  У Києві запланували демонтаж хрущовок: у яких районах
  Loading...