Дмитро Сологуб
Дмитро Сологуб НБУ

Можливість отримати два транші від МВФ до кінця року вже втрачена – заступник голови НБУ

  Читайте по-русски
  За словами Сологуба, НБУ фактично повернувся в ситуацію 2015 року
  На думку заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, можливість отримати від Міжнародного валютного фонду до кінця 2020 року два транші за програмою Stand by втрачена, треба намагатися отримати один. Про це пише Інтерфакс-Україна.

  "Те, на що ми зараз можемо орієнтуватися і старатися зробити – це до кінця року отримати транш МВФ. Найімовірніше, він, як і у 2018 році, буде прив'язаний до прийняття бюджету. Тобто ми вже кажемо, умовно, в листопаді", – цитує видання слова Сологуба.

  За його словами, НБУ пропонував уряду формувати проєкт державного бюджету-2021 на більш консервативному прогнозі, ніж, зокрема, інфляція 7,3% і середньорічний курс 29,1 грн/$. Він додав, що закладений Кабміном дефіцит держбюджету 6% ВВП суперечить принципу контрциклічності, закладеному у програмі з МВФ, і викликає сумніви щодо можливості його фінансування.

  Крім того, заступник голови НБУ нагадав, що інші програми міжнародної підтримки Україні також прив'язані до програми з МВФ.

  Він зазначив, що затримка з міжнародним фінансуванням пов'язана зі зміною на початку липня голови НБУ Якова Смолія, який подав у відставку через політичний тиск.

  За словами Сологуба, НБУ фактично повернувся в ситуацію 2015 року, у якій він уже був, коли кредит довіри від МВФ треба було набувати "практично з з нуля", на що йде приблизно 6-9 місяців.

  Нагадаємо, програму схвалили на початку літа, розрахована вона на півтора року. Загальний обсяг становить 5 мільярдів доларів. У межах першого траншу кредиту Київ уже отримав понад 2 мільярди доларів. Продовження програми фінансової підтримки України зумовлене незалежністю антикорупційних органів, наголосив речник МВФ Джеррі Райс.

  Попередній матеріал
  В Україні оновили COVID-мапу: лише два міста потрапили до "червоної" зони карантину
  Наступний матеріал
  Засідання у справі Стерненка відклали – не приїхало чотири з п'яти адвокатів обвинуваченого
  Loading...

  Кабмін просить МВФ розпочати роботу місії в Україні в онлайн-режимі

  Фінансова підтримка України залежить від самостійності антикорупційних органів – МВФ

  "Втрати Лівану від вибуху набагато менші, ніж України від безглуздої політики" – Чорновіл

  "Незалежність НБУ має бути убезпеченою": у МВФ відреагували на призначення нового глави Нацбанку

  Голова МВФ Зеленському: "Реформа НБУ – історія цілковитого успіху для України, і він повинен бути незалежним"

  Зеленський і директорка МВФ говорили телефоном – йшлося про Нацбанк