Олександр Данилюк
Олександр Данилюк
5 канал

"Мали провести інституційну реформу": Данилюк про те, чого не вдалося зробити

Зміни у ДФС незворотні, однак наразі український політикум усіляко намагається їх уникнути

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі"міністр фінансів України (2016-2018) Олександр Данилюк пояснив, чому та з якою метою написав скандального листа до послів G7.

"Я написав лист до послів G7 з одної дуже простої причини – члени "Великої сімки" входили до наглядової ради проекту з реформи Державної фіскальної служби. Чотири ключові посли входили туди. Це, зокрема, представник МВФ, Європейського банку реконструкції та розвитку та бізнес-омбудсмен. Вони надавали фінансову й експертну підтримку для реформування багато років і не отримували результату. І тому у вересні я розпочав проект, активізував його і ми протягом кількох місяців мали реалізувати інституційну реформу: змінити структури, запустити наймання нових людей, змінити керівництво. Все це було заблоковано. І відповідні акти Кабінету Міністрів, які вже були прийняті, були скасовані", – розповів Данилюк.

"І коли ми формували цю наглядову раду, я просив їх: "Ви потрібні для однієї мети. Колись цю реформу спробують повернути на 180 градусів". Цей момент настав, коли я вичерпав усі можливості і це, в принципі, мої зобов’язання перед ними, бо я вичерпав усі можливості. Зараз – ви вкладали ресурси, у вас є також політична вага, давайте щось робити, бо не може країна втрачати Державну фіскальну службу", – зазначив колишній голова Мінфіну. 

Детальніші роз'яснення – далі у відео: 

Попередній матеріал
На Закарпатті відбулися українсько-угорські консультації: які результати
Наступний матеріал
Підлаштувалися під "Мінськ": біля Широкиного терористи стріляють "перекрутами"