Аеропорт "Київ", злітна смуга
Аеропорт "Київ", злітна смуга Аеропорт Жуляни/Facebook

Криклій розповів, скільки аеропортів Мінінфраструктури розвиватиме в наступному році

Читайте по-русски
Також міністерство готує новий проєкт аеропорту в Закарпатті

Міністерство інфраструктури планує в 2021 році розвивати аеропорти в Дніпрі, Херсоні, Рівному і Вінниці.

Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій.

"Ми виходимо з наявного фінансування, яке закладається. В інакший спосіб – це тільки залучення інвестицій, залучення фінансів, кредитних джерел, над чим ми паралельно працюємо, але це процеси, які не за місяць і не за півроку відбуваються. Якщо говорити про бюджет 21-го року, то це 1,4 мільярди гривень на будівництво злітно-посадкової смуги у місті Дніпро, і ще один мільярд на розвиток регіональних аеропортів. Поки що, виходячи з поточної документації – це аеропорт "Херсон", будемо робити ремонт ЗПС, аеропорт "Рівне", аеропорт "Вінниця" і також готуємо новий проєкт під аеропорт у Закарпатті", – сказав Криклій.

"Це більше, ніж було раніше, але це точно недостатньо. Бо в наших планах було три мільярди фінансування тільки на регіональні аеропорти. Отже, будемо шукати більше інвестиційних джерел під те, щоб розвивати регіональні аеропорти… Суму ми закладаємо, щоб певні проєкти вже завершити", – відповів Криклій на запитання, чи вистачить цих коштів на завершення проєктів у 2021 році.

Також міністр розповів, як саме держава планує допомогти авіаперевізникам у скрутні часи пандемії.

"Безпосередньо напряму допомагати приватним авіакомпаніям некоректно, але ми знаходимо інструмент, як допомагати національним перевізникам. Найперше – через систему лояльних знижок на аеропортові збори. Зараз в уряді фіналізуємо це рішення. Сподіваюсь, найближчим часом воно буде ухвалене і ми зможемо забезпечити механізм підтримки в такий важкий, турбулентний для авіації період", – сказав Криклій.

Дивіться повний запис ток-шоу "Велика політика":

Нагадаємо, у вересні у Дніпрі стартувало будівництво міжнародного аеропорту. Про плани звести нове летовище оголосили ще під час підготовки України до чемпіонату Євро-2012, але роботи розпочались тільки в 2020-му році. За два роки у Дніпрі мають зробити нову злітно-посадкову смугу. На неї з держбюджету виділили понад 5 мільярдів гривень. Сучасний термінал будуватиме приватна компанія, що отримала землю в оренду на 50 років.

 

 

Попередній матеріал
Локдаун у Британії: як люди готуються до Різдва в умовах карантину – включення
Наступний матеріал
Заступник голови Офісу президента Олег Татаров завтра має бути заарештований – журналіст
Loading...