фото korrespondent.net

Конфісковані до бюджету "гроші Януковича" мають бути публічно поділені – Луценко

Генпрокурор пропонує "гроші Януковича" пустити на медичну реформу в Україні

Про таке заявив в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" генпрокурор України Юрій Луценко.

"У державну скарбницю потрапило $1,1 млрд конфіскованих в оточені Януковича, ще на $200 млн доларів цінних папері. Питання, чому зараз політики від влади не ділять ці гроші у бюджеті, я публічно наполягаю на тому, щоб ми ще зараз на наступній сесії у бюджеті були ці кошти закладені у надзвичайно важливій соціальні програми. Не зарплати, не пенсії. Гроші лежать з травня. Чому зміни до бюджету не враховує ці кошти? Я ставлю це питання постійно перед керівництвом, тому що хочу якимось чином ці програми впроваджувати, я не говорю навіть про прокуратуру", – сказав Луценко.

Генпрокурор вважає, що конфісковані гроші можна вкласти у медичну реформу, зокрема, у селах: "Зараз дуже важливо наприклад провести медичну реформу, провести її не тільки змінивши радянську систему охорони здоров'я, наповнивши її конкретним змістом. Наприклад у нас 1,5 тисячі ФАПів – це все українське село вони давним давно розорані, а можна поставити 1500 амбулаторій і поставити 700 швидких допомог і все сільське населення України відчує, що те, що вкрав Янукович, працює на них...".

Луценко також додав: "А в моєму рідному Рівному до сих пір ходять тролейбуси 1974 року, я ходив у другий клас – 40 років. А можна, щоб держава заплатила 30% платіж під лізинг громадського транспорту і на селі і в районних містах, бо в обласних містах кошти є у місцевого начальства, можна, треба. Я про це кажу, люди повинні відчути, що реформа, боротьба з корупцією є не просто гаслами. От можна зранку вийти і побачити вау ось моя лікарня, ось мій автобус. Значить щось відбувається в країні".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Під час саміту G20 західні лідери намагатимуться тиснути на Путіна – політичний експерт
Наступний матеріал
"Підтримати Марківа": Під посольством Італії зібрались бійці НГУ
Loading...

Генпрокурор розповів, як привернути увагу до медреформи за допомогою конфіскованих коштів Януковича

В Україну повернули понад $500 тис., виведених за часів Януковича – Луценко

"Історія перша": як подання ГПУ на нардепа Дейдея спричинило справжню перепалку – сюжет

Битва за недоторканність: Кому із нардепів справді загрожує позбавлення імунітету – "Час. Підсумки дня"

Позичальника Дейдея перевірять на детекторі брехні – Луценко

Проти нардепа Новинського ймовірно буде нове подання – Луценко