5 канал

"Підтримати Марківа": Під посольством Італії зібрались бійці НГУ

3 липня вони вирішили прийти до дипустанови, аби висловити свою позицію та ще раз наголосити - Марків не причетний до смерті журналіста та перекладача на сході

Віталій Марків навіть теоретично не може бути причетний до загибелі фоторепортера Андреа Рокелі, що потрапив під мінометний обстріл. Такої зброї у добробатів у 2014 році просто не було, запевняють у Нацгвардії.

"Тоді в добровольчих батальйонах не тільки не було мінометів, артилерії, нам тоді навіть патронів не вистачало. Аж ніяким чином наш Марків ("Італьянець" позивний) не міг бути причетним до вибуху міни, від якої загинули журналіст і його перекладач росіянин, які не були акредитовані в Росії, за нашою інформацією. І яким чином вони проникли на територію України незаконно – невідомо, і яким чином вони знаходились на місці бойового зіткнення - також невідомо", - офіцер батальону ім. Кульчицького НГУ Михайло Саволюк.

Підтримати Віталія Марківа під посольство Італії в Україні 3 липня прийшли небайдужі, переважно колишні та чинні військовослужбовці. Деякі із них знають Марківа особисто і наполягають, що він не причетний до злочину, в якому його підозрюють. Свою громадянську позицію прийшли висловити, щоб інцидент із затриманням набув широкого розголосу.

"Ми прийшли його підтримати і розказати всім, хто його не знає, що це є людина адекватна, яка приїхала в Україну захистити свою державу", - наголошує нацгвардієць Андрій.

Ветеран АТО Олексій Маклак додає: "Сьогодні порушать справу проти одного бійця, завтра проти інших. Якісь "ватники" напишуть заяви просто на основі публічної інформації, що хтось десь воював. А може, він когось убив, ага - Вася, Петя воювали, напишемо на них заяви, хоча вони нікого не вбивали. Якщо це буде поширеною практикою, це дуже негативно". 

Нагадаємо, 30 червня в Італії затримали Віталія Марківа, якому закидають вбивство італійського фоторепортера, який загинув під Слов'янськом, унаслідок мінометного обстрілу ще у травні 2014 року. Марків тоді був добровольцем, а нині перебуває на посаді заступника командира взводу у батальйоні імені генерала Кульчицього. Побратими Марківа наголошують, він не міг бути причетним до обстрілу, адже в батальйону не було на озброєнні мінометів.

Попередній матеріал
Конфісковані до бюджету "гроші Януковича" мають бути публічно поділені – Луценко
Наступний матеріал
Тернистий шлях: як вибудовувались відносини Україна-НАТО та що маємо нині – сюжет
Loading...