Хліб
Хліб відкриті джерела

Хліба вистачить: представник президента розказав про запаси пшениці в Україні

  Читайте по-русски
  Додаткових обмежень на експорт зернових в Україні поки не планується

  В Україні вистачить запасів пшениці, навіть якщо буде різке збільшення попиту. Про це заявив уповноважений президента України з земельних питань Роман Лещенко, передає "УкрАгроКонсалт".

  "Ми прогнозуємо, що залишок пшениці на кінець червня, тобто на кінець маркетингового року, на 21% перевищуватиме прогнозований сукупний річний обсяг використання пшениці на внутрішньому ринку. А це означає, що в Україні буде достатньо хліба, всіх хлібобулочних виробів і зерна, навіть якщо буде різке збільшення попиту", – сказав Лещенко.

  За його словами, додаткових обмежень на експорт зернових поки в Україні не планується, а нещодавнє зростання цін на пшеницю і хліб на внутрішньому ринку – тільки тимчасовий результат панічних настроїв через пандемію коронавірусу COVID-19.

  З кінця березня в Україні вже діє обмеження на експорт пшениці обсягом до 20,2 млн тонн в результаті відповідного меморандуму між учасниками зернового ринку і Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

  "Порушення експортерами умов цього меморандуму є підставою для запровадження Мінекономіки обмежувальних заходів з експорту зернових культур. Однак, за даними Мінекономіки, експорт проходить в рамках дозволеного. На внутрішньому ринку станом на 1 квітня доступно 6,3 млн тонн за потреби у внутрішньому споживанні до кінця поточного маркетингового року 2,1 млн тонн і необхідності в перехідних залишках 1,7 млн тонн. В результаті, 2,5 млн тонн доступні для експорту протягом квітня-червня 2020 року, як і зазначено в меморандумі", – пояснив Лещенко.

  Нагадаємо, торговельні мережі України забезпечені запасами таких продуктів харчування як вершкове масло, цукор, олія, рис, гречка, щонайменше на 20 днів, написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

  Попередній матеріал
  #ПідтримуюЛікарів: на лікування медиків вдалося зібрати 5 млн грн – МОЗ
  Наступний матеріал
  Затримання на березі Дніпра та в Гідропарку: у Києві почали штрафувати за порушення карантину
  Loading...

  Магазини забезпечені продуктами харчування на кілька тижнів уперед – Мінекономіки

  Медичні маски, дистанція та інформаційні борди: чи дотримується вимог карантину гіпермаркет "Метро"

  Під час карантину продуктові ринки у Києві не відкриватимуть – Кличко

  Як магазини ігнорують вимоги карантину: рейд "5 каналу" в супермаркет Fozzy

  "АТБ" вводить обмеження на продаж продуктів – які саме

  COVID-19: влада Києва приготує стратегічні запаси на два тижні через карантин – подробиці