відкриті джерела

ГМК не в пріоритеті для "Укрзалізниці": Галузь забезпечується навіввагонами лише на 9%

Середній рівень забезпечення по ринку – близько 30%

Об'єднання "Укрметалургпром" підвело проміжні підсумки контролю рівня забезпечення поставок підприємств ГМК України підрозділом "Укрзалізниці" – Центром транспортної логістики (ЦТЛ) – парком піввагонів і результати виявилися невтішними: незважаючи на пильну увагу бізнесу та ЗМІ, рівень забезпечення підприємств склав всього лише 9%, інформує прес-служба "Укрметаллургпрому".

Нагадаємо, для поліпшення ситуації із забезпеченням підприємств ГМК України парком піввагонів та протидії корупції в "Укрзалізниці" при розподілі вагонів, об'єднання "Укрметалургпром" у кінці жовтня оголосило про намір збільшити  забезпечення поставок підприємств ГМК піввагонами парку до середнього по ринку рівня в 30%, для чого було прийнято рішення щодекадно контролювати рівень задоволення заявок підприємств ГМК з боку ЦТЛ.

Раніше в матеріалах преси повідомлялося, що підрозділ "Укрзалізниці" ЦТЛ нерівномірно виконує заявки різних суб'єктів господарювання на перевезення піввагонами. Якщо в середньому це підприємство перевозить 30% вантажів українських вантажовідправників, то для ГМК ця частка в рази нижче.

В "Укрметаллургпромі" зазначають, що в результаті такого підходу до розподілу парку піввагонів "УЗ" підприємства ГМК за підсумками вересня 2016 не змогли перевезти 10% своїх вантажів, що обернулося зменшенням доходів однієї з ключових галузей української економіки та недоотриманням державою експортної виручки.

У той же час, рівень транспортного обслуговування піввагонами ЦТЛ для ряду приватних підприємств України складає 90-95%. На думку президента "Укрметаллургпрому" Олександра Каленкова, це можна пояснити лише одним – корупційною складовою при прийнятті рішень про виділення піввагонів "УЗ" тому чи іншому вантажовідправника.

"Підприємства ГМК не сприймають корупційний підхід і вимагають рівних умов розподілу піввагонів для всіх компаній на рівні 30% від потреб. Представники галузі мають намір продовжувати пильно стежити за виконанням планів відвантаження вагонами ЦТЛ – наступного разу аналіз задоволення заявок ГМК з боку ЦТЛ буде оприлюднений за підсумками 2-ої декади листопада", – наголошується у повідомленні.

Аналіз задоволення заявок ГМК з боку ЦТЛУкрметалургпром

Нагадаємо, раніше стало відомо, що "Укрзалізниця" планує підвищити тарифи на 25%.

Попередній матеріал
Україна сподівається на ухвалення резолюції ООН щодо порушення прав людини у Криму – Порошенко
Наступний матеріал
Експерт пояснив, чому право на прослуховування має перейти від СБУ до НАБУ
Loading...

"Укрзалізниця" планує підвищити тарифи на 25% – ЗМІ

ФРТУ просить Гройсмана вирішити проблему з перевезенням вантажів залізничним транспортом

Українські промисловці та аграрії звернулись до прем'єр-міністра з приводу вирішення ситуації із залізничними перевезеннями вантажів – документ

Омелян спростував інформацію про підвищення тарифів на вантажні перевезення "Укрзалізниці"