Фото із відкритих джерел

Українські промисловці та аграрії звернулись до прем'єр-міністра з приводу вирішення ситуації із залізничними перевезеннями вантажів – документ

Дефіцит вантажних вагонів ставить під загрозу роботу ключових вітчизняних галузей

Найбільші галузеві об'єднання промислових підприємств та підприємств агропромислового комплексу України звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вирішити критичну ситуацію із залізничними вантажними перевезеннями. Звернення підписали керівники Федерації металургів України, "Укрметалургпрому", Української зернової асоціації, Союзу хіміків України, Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції "УкрФА", Асоціації виробників цементу України "Укрцемент".

Відповідно до тексту листа, дефіцит вантажних вагонів ставить під загрозу роботу ключових вітчизняних галузей. Через системні проблеми в "Укрзалізниці" підприємства втрачають обсяги виробництва та експортну виручку, зриваються контракти зі споживачами, зростає соціальна напруга у трудових колективах.

Автори звернення впевнені, що така ситуація склалася завдяки штучно створеному тривалому простою вагонів. Сьогодні через брак рухомого складу, запчастин і дизельного палива дефіцит піввагонів становить 13 тисяч одиниць. "Вантажовідправники відчувають гострий дефіцит рухомого складу, проблема близька до транспортного колапсу і загрожує економічній безпеці держави в цілому", – мовиться в документі.

Згідно з інформацією від об'єднань металургів, з кінця серпня 2016 року вантажоперевезення гірничо-металургійної продукції знизилися на 10%, що призводить до скорочення обсягів виробництва сталі мінімум на 200 тис. тонн і зменшення валютних надходжень у країну на $70 млн у місяць.

Виробники мінеральних добрив для аграріїв через дефіцит вагонів змушені складувати продукцію на відкритих майданчиках, де вона стає непридатною, а підприємства зазнають збитків. Водночас, невиконання "Укрзалізницею" планів перевезень сировини і цементу вже призвело до закриття двох заводів "Дікергофф Цемент Україна".

Автори документа просять Володимира Гройсмана доручити Мінінфраструктури та "Укрзалізниці" вжити заходів для забезпечення підприємств рухомим складом. Автори листа пропонують запровадити механізм рівноправного доступу до користування вагонами "Укрзалізниці". Зокрема, слід запровадити практику справедливого щомісячного розподілу піввагонів між вантажовідправниками. А дані про розподіл вагонів зробити публічними.

Пропонується розглянути можливість використовувати для перевезень вагони інших залізничних адміністрацій, а також провести переговори із залізничниками Білорусі щодо повернення для експлуатації в Україні до 3 тис. піввагонів білоруських власників вагонів.

Промисловці та аграрії виступають за розробку заходів щодо жорсткого контролю нормативів за термінами доставки вантажів і встановлення відповідальності "Укрзалізниці" за порушення цих нормативів.

Для стабілізації ситуації з постачанням імпортного коксівного вугілля для експорту металопрокату і побічної продукції пропонується з 15 жовтня підвищити допустиме статичне навантаження від колісної пари вагона на рейки до 25 тонн/вісь. Внесення відповідних змін у Додаток 5 до Угоди про міжнародне залізничне вантажне повідомлення дозволить збільшити доступний парк вагонів для перевезення вугілля в Україну і відвантаження на експорт в СНД металу, шлаку і щебеню.

Крім того, українські промисловці закликають розробити і впровадити механізм рівноправного доступу до користування вагоноремонтними та локомотиворемонтними потужностями "Укрзалізниці" вагонів і локомотивів, що знаходяться як у державній, так і в приватній власності.

Як повідомляв 5.ua, металурги відмовляються інвестувати в корупцію і неефективність "Укрзалізниці" – керівник "Укрметалургпрому".

Попередній матеріал
Порошенко: Перемога України над РФ є невідворотною
Наступний матеріал
Субсидії отримають навіть ті, хто має заборгованість за "комуналку" – Розенко
Теги:
Loading...
Омелян спростував інформацію про підвищення тарифів на вантажні перевезення "Укрзалізниці"

Омелян спростував інформацію про підвищення тарифів на вантажні перевезення "Укрзалізниці"

Металурги відмовляються інвестувати в корупцію і неефективність "Укрзалізниці" – керівник "Укрметалургпрому"

Металурги відмовляються інвестувати в корупцію і неефективність "Укрзалізниці" – керівник "Укрметалургпрому"