5.ua

"Газпром" підвищив ціну на газ для України на $120

  Починаючи з II кварталу 2014 року ціна на російський газ для України збільшилась із $268,5 до $385,5 за тисячу кубометрів.

  Про це заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, передає "Интерфакс".

  За словами Міллера, ціну підвищили у зв‘язку із "триваючими неплатежами" української сторони.

  "Відповідно до чинного контракту на поставку газу його ціна для України складе в другому кварталі $ 385,5. Груднева знижка на газ більше застосовуватися не може. Це зумовлено і випливає з невиконання українською стороною зобов'язань з погашення боргу за постачання газу в 2013 році, відсутністю стовідсоткової оплати поточних поставок і, відповідно, збільшенням боргу за поставлений газ. Сума боргу на сьогодні становить $1,711 млрд", - заявив глава"Газпрому".

  "Одночасно з другого кварталу збільшується ставка транзиту російського газу територією України. Її зростання складе 10%, як і передбачено формулою розрахунку в контракті на транзит від 2009 року з урахуванням ціни на газ", - додав він.

  Нагадаємо, з 1 квітня в Україні підвищуються тарифи на газ: для промислових споживачів - майже на третину, а бюджетні організації та підприємства з 1-го квітня платитимуть на більш ніж 60 відсотків більше.

  Фото: football-side.com

  Попередній матеріал
  Затримано винуватця стрілянини в центрі Києва
  Наступний матеріал
  На Чернігівщині підприємці налагодили виготовлення бойового спорядження для армії
  Теги:
  Loading...