5 канал

"Ганебне шоу облгазів": в уряді та Нафтогазі пояснили, які мають бути норми споживання газу

Облгази вже вдруге оскаржують у судах рішення уряду про зниження норм споживання блакитного палива

Кабінет Міністрів знову знизив норму споживання газу для квартир без лічильників. І встановив обсяг на рівні 3,28 кубометрів для однієї людини на місяць. Це відповідь уряду на оскарження постанови Кабміну. Напередодні, 28 лютого, стало відомо, що Кременчукгаз у суді домігся призупинення дії урядового документа, який встановлював норму споживання на рівні 3,29 кубометри на одну особу на місяць. Володимир Гройсман попереджував – у разі таких дій облгазів, уряд у відповідь цілеспрямовано знижуватиме обсяги щоразу на одну соту. І от тепер замість 3,29 – встановлює норму 3,28. За що і скільки доведеться платити українцям – дізнавалася Анна Мірошниченко.

"Я заплатила 262 гривні за газ за минулий місяць, тепер буде вдвічі чи втричі дорожче", – розповідає пенсіонерка Людмила Лаптєва. Бо так вирішив суд. Задовольнив скаргу Кременчукгазу. І призупинив урядову постанову про зниження норми споживання газу для тих, у кого немає лічильника. Тепер Людмила Миколаївна не розуміє: платити за попередньою – 9, 8 кубометрів на людину або ж три з лишком, як вирішив наприкінці січня Кабмін.

Реакція Нафтогазу на рішення суду і повернення до попередніх норм споживання не забарилася. Це ганебне шоу облгазів, кажуть у державній компанії. І кивають у бік уряду. Мовляв, саме вони мають юридично все розставити на свої місця.

"Це питання треба юридично конкретно врегулювати, до того часу, як будуть встановлені лічильники. Я, чесно кажучи, іншого варіанту, ніж прийняти юридично правильне рішення, яке буде оскаржуватися в суді, не бачу", – прокоментував голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Урядовцям теж є що відповісти. Вони наполягають – платити за високими нормами не потрібно. Бо уряд на останньому своєму засіданні ухвалив нову постанову і встановив норми такі.

"Сьогодні норма 3 і 3 десятих, а уряд встановив 3,28 на своєму останньому засіданні", – нагадує міністр соцполітики Андрій Рева.

І саме ці норми, кажуть урядовці, діють в Україні.

Облгази вже вдруге оскаржують у судах рішення уряду про зниження норм споживання блакитного палива. Утім, уже наступного тижня Кабінет Міністрів обіцяє ухвалити низку рішень, які мають навести лад у цій царині. Що саме мають на увазі, урядовці не уточнили.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Російська пропагандистка Скабєєва визнала, що Росія втратила Україну – відео
Наступний матеріал
Як Патріарх Кирил виробив концепцію "русского міра" для вірян УПЦ МП – пояснення релігієзнавця

"Ганебне шоу триває": суд скасував постанову Кабміну про зниження норм споживання газу

Гройсман пояснив, чому по Україні ціна газу однакова, а тепла – різна

Анексію Криму готували заздалегідь: Коболєв каже, що "Нафтогаз" має докази

Щодень більшає: борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" збільшився ще на $200 млн – подробиці

Суд у Гаазі: Росія має компенсувати "Нафтогазу" $5 млрд за незаконну експропріацію активів у Криму

Арбітраж "Нафтогазу" проти РФ щодо захоплення активів компанії в Криму: брифінг Коболєва – відео