Видобуток газу
Видобуток газу відкриті джерела

Українські газові надра вичерпані, але є ще одна проблема – економіст

В умовах України навіть підтримати той видобуток, який є – це вже доволі велике досягнення

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" економіст, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук пояснив, що не так з розробкою українських газових надр.

"Розмови про багатство українських надр дещо перебільшені. Вони вичерпані, значною мірою вичерпані. В "Нафтогазу", в "Укргазвидобування" переважна частина родовищ – це родовища, які використовуються протягом багатьох років, а вони об'єктивно є вичерпаними. Тому навіть підтримати той видобуток, який є – це теж вже доволі велике досягнення. Якщо брати економічну логіку і логіку видобування, то видобування скорочується. Якщо ви хочете зберегти на наявних родовищах навіть те, що є, – це вже завдання немале", – зазначає експерт.

Водночас він каже: існує ще одна проблема, яка не дає змоги ефективно видобувати власний газ в Україні.

"Є друга проблема – потрібно, щоб з'явилися нові родовища, нові розробки. Для цього потрібні кошти, але є ще проблема. Ми розділили повноваження по наданню згоди на видобування (надаються облрадами – ред.). У нас левова частина родовищ, фактично, розташована в Харківській та Полтавській області. І якщо облрада не дасть згоди, а вона не дає згоди "Укргазвидобуванню", тому що є інші інтереси, іншим людям потрібно дати дозвіл, тоді, фактично, нічого зробити неможливо", – констатує Кушнірук. 

Він зазначає: процес можна було би зробити прозорішим, запровадивши процедуру відкритих аукціонів. 

"Я прихильник, щоб ми перейшли до іншої схеми, коли облрада дає згоду на сам факт видобування на певній території, але далі вже проводити відкриті аукціони з наявністю всіх дозволів. Це має бути централізовано, тоді не буде ігор. Умовно кажучи, в Києві дали дозвіл, а на місці – заблокували", – каже економіст. 

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Уже не жарт: почалася підготовка до будівництва метро на Виноградар
Наступний матеріал
Воював на боці "ДНР": у справі бразильця Лусваргі суд допитав розвідника-спецпризначенця
Loading...