5 канал

Українцям встановлять безкоштовні газові лічильники: в Нафтогазі назвали умови

На встановлення лічильників готові передбачити в його фінплані 2,5 мільярди гривень

Українці, які не мають вдома лічильників, платитимуть за газ менше. Кабінет Міністрів знизив норму споживання. Замість майже 10 кубів люди сплачуватимуть за 3,3 кубометри. Цей обсяг нараховуватимуть на одну зареєстровану людину. Під час засідання урядовці зобов'язали компанію "Нафтогаз" безоплатно встановити споживачам лічильники газу. За словами профільного міністра, на це знадобиться близько 2,5 мільярдів гривень.

Уже не перший місяць українці скаржаться на завищені норми споживання газу – по майже 10 кубів на людину в місяць. Відповідно, і на захмарні цифри в платіжках. Використав норму чи ні, як не маєш лічильника – то сплачуй.

"Їх неможливо використати. Вони ж виставляють на кожну людину. Я на дачі засікав: на 5 осіб сім'ї – це 8 кубів, і це при консервації ", – коментує Ольга Юрченко.

Разом із газом ідуть вгору й цінники на підігрів води.

"Є різниця – 3 куби нагріти і 9, це слонів можна купати в цій воді", – міркує Надія Гевока.

Люди вже готові масово судитися, але урядовці зупиняють. Бо затверджують нові норми споживання газу. Це для тих, хто не має лічильника.

3,29 кубометрів газу на одну людину в місяць. До сьогодні діяла норма споживання газу втричі більша – 9,8 кубів на місяць.

Такий обсяг у майже 10 кубів діє від минулого року. Бо суд скасував торік норму 3, 3. Тепер уряд своїм рішенням фактично її повертає. І ще й зменшує на одну соту.

"Платіть фактично те, що споживаєте, або по тим нормам, які працювали до того, коли їх скасував суд, вони сьогодні будуть поновлені", – заявив глава уряду Володимир Гройсман.

І це не єдине газове рішення на сьогодні. Уряд хоче обліку. Тож рекомендує НАК "Нафтогаз" забезпечити українців приладами обліку блакитного палива. Безкоштовно. На встановлення лічильників компанії готові передбачити у його фінплані 2,5 мільярди гривень. За ці гроші прилади мають отримати понад три мільйони українців.

Щоб замовити лічильник, достатньо звернутися із заявою до газопостачальної організації з трьома документами. Договір на постачання, ідентифікаційний код і копію сторінки паспорта з адресою проживання.

Звертатися треба саме до газопостачальної організації (конкретно – Нафтогазу) і письмово оформити контракт.

"Нам потрібен контракт з цією людиною як зі споживачем газу. Цей контракт може підписати наша газорозподільча компанія", – прокоментував голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Це перша умова, за якої Нафтогаз готовий ставити лічильники українцям. Умова друга – фінансовий план від Кабміну. Іншими словами: спершу – гроші, потім – стільці.

"Як тільки кошти будуть передбачені, ми можемо зробити це тим споживачам, які стануть клієнтами Нафтогазу", – пояснив Коболєв.

У Міністерстві палива та енергетики порахували: за умов належного фінансування, Нафтогаз може ставити по півмільйона лічильників на місяць. І в ідеалі забезпечити приладами обліку українців за півроку.

Анна Мірошниченко, Оксана Нечипоренко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Казати, що "Тимошенко – політичний "кіборг" – блюзнірство, це все одно, що жартувати на тему Голодомору – Бірюков
Наступний матеріал
"Хоч так примушу цього брехуна допомогти ЗСУ": Ірина Луценко подасть позов проти Гриценка
Loading...

Кабмін повертає старі норми споживання газу – й обіцяє всім лічильники

Міністр повідомив, скільки коштуватимуть Нафтогазу лічильники для українців

"Газпром" не визнає рішення Стокгольмського арбітражу – Клімкін за підсумками переговорів

"РФ хоче будь-що обійти Україну": в "Нафтогазі" прокоментували хід газових перемовин

Ми зараз паразитуємо на "газовій російській голці" – економіст пояснив, чому

Коболєв озвучив собівартість видобутку природного газу "Нафтогазом"