фото Слово Волині

Через російське вторгнення в Україні зупинилось більше половини шахт - профспілка

  На Донбасі не працює понад 80 вугільних шахт, із них сім уже затоплені й ще десять затоплюють.


  Про це повідомляє Радіо Свобода. За даними Незалежної профспілки гірників, на підконтрольних сепаратистам територіях видобуте вугілля нагромаджують, але не можуть транспортувати навіть до теплоелектростанцій, розташованих неподалік. Водночас, експерти радять використати вугільну кризу, як привід для переходу на інші джерела енергії, та нарешті "підняти" шахтарів з-під землі.

  У Донецькій та Луганській областях у результаті бойових дій знищено понад 40 відсотків промислового потенціалу, заявив під час поїздки на Львівщину Петро Порошенко. У важке становище потрапила, зокрема, вугільна галузь. Копальні затоплюють через небезпеку вибухів, викликану знеструмленням.

  За вересень Україна видобула вдвічі менше вугілля, ніж за аналогічний період торік, повідомляє УНІАН із посиланням на Профспілку працівників вугільної промисловості.

  Зі 136 українських вугільних шахт на сьогодні діє близько півсотні, з них 10 – на Дніпропетровщині та 10 – у Львівсько-Волинському басейні, однак основне паливо для теплоелектростанцій, які працюють на вугіллі – антрацит – добувають на Донбасі, зазначає голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

  "У Луганській області працює дві шахти з видобутку вугілля у місті Лисичанськ, одинадцять шахт працюють у місті Свердловську і Ровеньках, і ще працює три шахти в об’єднанні "Первомайськвугілля". А в Донецькій області працює п’ять шахт у місті Добропілля, у Красноармійську працюють чотири шахти і з "Селидіввугілля" п’ять шахт. Крім того, Краснолиманська шахта зараз намагається включитися в роботу, шахта імені Засядька працює час від часу, і ще не зупинилась приватна шахта "Красноармійськвугілля", яка належить російському олігархові", – каже Михайло Волинець.

  Окрім того, за словами голови профспілки гірників, держава не може отримати частину видобутого раніше палива, яке вона оплатила. Зокрема, як зауважує Волинець, одинадцять шахт групи ДТЕК, що входять до фінансово-промислового об’єднання Рината Ахметова, запрацювали на Луганщині на половину потужності, бо не можуть вивезти видобуте паливо на теплоелектростанцію у Щасті через зруйновне залізничне сполучення.

  53 шахти розташовані на територіях, підконтрольних сепаратистам. Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Зюков, повідомляє прес-служба відомства. За його словами, майже дев’яносто тисяч гірників можуть лишитися без роботи, бо Україна готова оплачувати тільки те вугілля, що відвантажується і використовується на потреби української енергетики.

  Попередній матеріал
  Перші вантажівки з гуманітарною допомогою від Німеччини сьогодні перетнуть український кордон
  Наступний матеріал
  У столиці створять лікарні інтенсивної терапії
  Теги:
  Loading...