Лише 10,5 млн українців за підсумками 2016 року одержували заробітну плату і сплачували з неї податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок. Це майже вдвічі менше, ніж має бути. Про це заявив голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, пише "Інтерфакс-Україна".
"У всіх сусідніх країнах, особливо в країнах ЄС, в середньому (сплачують податки та ЄСВ) близько половини населення. Тобто в Україні ми повинні були б мати приблизно до 20 млн реально працюючих людей і тих, хто платить податки", – сказав він на селекторній нараді.
За даними голови ДФС, із цих 10,5 млн 30-40% отримували мінімальну зарплату на рівні 2016 року – 1600 грн в місяць.
"Це вкрай неприпустимо. Ще гірше, коли керівники ставили собі мінімальну зарплату – це нереально, нечесно, не відповідає дійсності", – заявив він.
Насіров закликав місцеві органи влади активніше боротися із ситуацією, позаяк податок на доходи фізичних осіб формує понад половини їх доходів.
Голова Фіскальної служби також зазначив, що цього року завдяки децентралізації доходи місцевих бюджетів зростуть з 90 млрд грн до 140-145 млрд грн, в тому числі податок на доходи фізичних осіб становитиме близько 77-78 млрд грн.
Насіров вважає, що виконання норми про підвищення з 1 січня мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3200 грн на місяць – дозволить збільшити доходи місцевих бюджетів на 1-2 млрд грн на місяць.
Читайте також: Порошенко підписав закон про штрафи для роботодавців, які виплачують зарплати "у конвертах"