Бірюков розповів, якою саме українською військовою технікою зацікавилися Катар і Кувейт

Катарці зацікавлені, зокрема, в українських літаках

Це не меморандуми, а саме договори про військово-технічне співробітництво. Це договори на довгі роки, а не на разову поставку техніки. Про таке заявив радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков в ефірі "5 каналу".

 

"Ще, мабуть, рік ітимуть переговорні процеси, потім підпишемо документи, що підтверджуватимуть якісь конкретні поставки", – сказав Бірюков. 

Він також розповів, що саме зацікавило Катар і Кувейт: "Це договори воєнно-технічного співробітництва. Це перший необхідний етап для того, щоб починати конкретні перемовини про конкретні поставки воєнної техніки. Без договорів воєнно-технічогого співробітництва в нас не спрацьовує питання експорту в країни. Обидві країни фінансово досить добре забезпечені, ні в одній, ні в іншій нема свого воєнно-промислового комплексу. Вони традиційно закуповують озброєння за кордоном. Так уже склалося, що останні чотири роки воєнна техніка нових зразків проходила суворі випробування в реальних бойових умовах. Краще б ми комусь продавали цю техніку… Той самий БТР-3, БТР-4, вони за ці чотири роки кардинально змінилися від тих машин, що в 2014-му році… І вони мінялися на базі бойового досвіду, а це на ринку озброєння дорого коштує".

Бірюков додав: "Катарці зацікавлені у бронетехніці, у протитанкових ракетних комплексах… у продукції Херсонського державного заводу "Паллада" із виготовлення композитних плавучих доків. "Паллада" в останні роки почала різко нарощувати виробництво, це досить унікальне виробництво і це підприємство теж входить до "Укроборонпрому". Плюс літаки – 178 (Ан-178 – ред.). Там розмова про інвестиції в допрацювання цих літаків, а виробництво планується тут, на нашій території. Вони просто будуть їх закуповувати".

Детальніше дивіться у відео:

Як БТР-4Е проходив випробування водою на полігоні "Шикроий лан" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кривава ДТП у Харкові: один з головних свідків аварії розповів важливу подробицю
Наступний матеріал
Набридло дотримуватися перемир'я: після 15 днів "тиши" Троїцьке знову обстрілюють

Українська делегація з офіційним візитом в Катарі: як це було у фото

Україна й Катар домовилися про військово-технічне співробітництво – подробиці

"Це нова сторінка відносин": Про що домовилися Україна та Кувейт

У цьому році Верховна Рада має розглянути зміни до Уставу ЗСУ – Бірюков

У переговорах щодо введення міжнародної миротворчої місії на Донбас є динаміка – Бірюков

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю із радником Президента України Юрієм Бірюковим – відео