Відновлення військової частини на Закарпатті: Бірюков розповів, які з'єднання ЗСУ там базуватимуться

Бірюков сказав, що у Міноборони по всій Україні лишилося дуже багато споруд, які потенційно можна використовувати як об'єкти для українських військових

Радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков в ефірі "5 каналу" прокоментував інформацію про те, що у Береговому в Закарпатській області збираються відновити військову частину.

Читайте також: Бірюков прокоментував скандал щодо полігону "Широкий Лан"

"У нас розширюється (на Західній Україні – ред.) не тільки 128-та (базується у м. Мукачеве у Закарпатській області – 5.UA), там ще розгортається 10-та гірсько-штурмова бригада (м. Коломия в Івано-Франківській області – 5.UA). Логістично задумано, що коли ми повернемо Крим, то 10-та гірська бригада буде розміщуватися в Криму. Але поки що мова про те, щоб нам її розмістити там, де в нас є гори, щоб було, де тренуватися", – сказав Бірюков.

Довідка. У Береговому до 2003 року перебував 315-й гвардійський механізований полк ордена Богдана Хмельницького. Потім військову частину розформували, інфраструктуру передали міськраді, а деякі землі продали приватним особам. За інформацією ЗМІ, більшість споруд частини – в аварійному стані.

Він також прокоментував те, що 19 березня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто виступив проти відновлення в Береговому військової частини ЗСУ: "Питання в тому, що всі ці роки сусідні країни нам диктували, де нам взагалі розміщувати військові частини. Тому якщо Генштаб ЗСУ визначає, що в якомусь населеному пункті на території України будуть розгортатися, відновлюватися фонди військової частини, думка сусідів на цю тему навряд чи буде дуже врахована під час прийняття рішень. Ми більше відштовхуємося від того, де які фонди є, бо фінансів будувати з нуля нові пункти постійної дислокації, на жаль, не вистачає".

Бірюков також додав: "У нас по всій країні дуже багато чого в якомусь обсязі лишилося. Навіть якщо йдеться про фундамент і споруду, що давно завалилася, то там є якісь комунікації. Питання – в оформленні землі, адже в нас близько 50% земель Міноборони просто банально не оформлені. Є якісь документи 40-50-х років. І часто Міноборони просить в органів місцевої влади: дайте нам дозвіл на оформлення документів. Там дуже складна процедура". 

Про що ще розповів Бірюков, дивіться у повному відео:

Дивіться також фотогалерею за темою:

Гумові чоботи та "буржуйки": в яких умовах живуть військові на полігоні "Широкий Лан" – ФОТО

Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
/
/
/
/
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/

Попередній матеріал
Розкопки прадавнього міста: в Києві на Поштовій площі створять музей
Наступний матеріал
"Було дві калюжі, довкола яких усі хороводили": Бірюков прокоментував скандал щодо полігону "Широкий Лан"

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як карпатські "січовики" боронили рідну землю

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю із радником Президента України Юрієм Бірюковим – відео

Підпал офісу угорців в Ужгороді кваліфікували як теракт

"Всюди стирчать російські вуха" – Клімкін прокоментував напад на угорський центр на Закарпатті

Обидва напади на Товариство угорської культури в Ужгороді розкрито – Нацполіція

Провокація на Закарпатті: хто і навіщо підпалив офіс товариства угорців – детальний розбір подій