Європейські аудитори вказують на недостатню ефективність застосування допомоги ЄС для проведення реформ в Україні. Про це йдеться у доповіді Європейського суду аудиторів "Допомога ЄС Україні", передає "Укрінформ".
"Допомога ЄС Україні має обмежений вплив, незважаючи на проведені реформи. Отримані результати все ще залишаються крихкими", - йдеться доповіді за період 2007-2015 років.
Як стало відомо, аудитори ЄС оцінили, наскільки ефективно Єврокомісія і Європейська служба зовнішньої діяльності реалізовують програми допомоги Україні, включаючи виділення макрофінансової допомоги, а також надання кредитів.
"Підтримка ЄС України все ще повинна удосконалюватися, незважаючи на зусилля Єврокомісії", - зазначив член Європейського суду аудиторів Шаболш Фазакас.
Повідомляється також, що в центрі уваги аудиторів ЄС були реформи державної служби, фінансового і газового сектору, а також боротьба з корупцією.
Для усунення недоліків Європейський суд аудиторів рекомендував Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності приділяти більше уваги удосконаленню системи управління фінансами в Україні, посилити моніторинг використання фінансової допомоги, зокрема у газовій галузі. Крім того, доречним буде відстеження ситуації з реформами в Україні.
Як стало відомо, у період 2007-2015 років Євросоюз виділив на допомогу Україні 1,6 млрд євро грантів. Половина цієї суми становила пряму фінансову підтримку з метою стабілізації державного бюджету країни, ще 3,4 млрд євро виділені як кредити.
Нагадаємо, віднедавна в НАБУ вирішили стати на захист від шахрайства коштів, виділених Україні з боку ЄС.
Як повідомлялося, 18 жовтня Світовий банк схвалив надання Україні $500 мільйонів кредиту на закупівлю газу.