Транш ЄС www.companion.ua

Аудитори ЄС визначили ефективність використання Україною фіндопомоги

  Вони заявили, що отримані результати поки "залишаються крихкими"

  Європейські аудитори вказують на недостатню ефективність застосування допомоги ЄС для проведення реформ в Україні. Про це йдеться у доповіді Європейського суду аудиторів "Допомога ЄС Україні", передає "Укрінформ".

  "Допомога ЄС Україні має обмежений вплив, незважаючи на проведені реформи. Отримані результати все ще залишаються крихкими", - йдеться доповіді за період 2007-2015 років.

  Як стало відомо, аудитори ЄС оцінили, наскільки ефективно Єврокомісія і Європейська служба зовнішньої діяльності реалізовують програми допомоги Україні, включаючи виділення макрофінансової допомоги, а також надання кредитів.

  "Підтримка ЄС України все ще повинна удосконалюватися, незважаючи на зусилля Єврокомісії", - зазначив член Європейського суду аудиторів Шаболш Фазакас.

  Повідомляється також, що в центрі уваги аудиторів ЄС були реформи державної служби, фінансового і газового сектору, а також боротьба з корупцією.

  Для усунення недоліків Європейський суд аудиторів рекомендував Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності приділяти більше уваги удосконаленню системи управління фінансами в Україні, посилити моніторинг використання фінансової допомоги, зокрема у газовій галузі. Крім того, доречним буде відстеження ситуації з реформами в Україні.

  Як стало відомо, у період 2007-2015 років Євросоюз виділив на допомогу Україні 1,6 млрд євро грантів. Половина цієї суми становила пряму фінансову підтримку з метою стабілізації державного бюджету країни, ще 3,4 млрд євро виділені як кредити.

  Нагадаємо, віднедавна в НАБУ вирішили стати на захист від шахрайства коштів, виділених Україні з боку ЄС.

  Як повідомлялося, 18 жовтня Світовий банк схвалив надання Україні $500 мільйонів кредиту на закупівлю газу.

  Попередній матеріал
  Сенат може затвердити $350 млн на військову допомогу для України вже цього тижня
  Наступний матеріал
  Перед Капітолієм засяяла 25-метрова ялинка

  ЄІБ схвалив виділення €150 мільйонів на модернізацію залізниці в Україні

  Конгрес США виділить Україні до $350 мільйонів на безпеку

  Європейський інвестиційний банк виділить €200 млн на транспорт в Україні: підписана угода

  Світовий банк планує виділити понад $2 мільйони на пілотні проекти в Україні