ipress.ua

Європейський інвестиційний банк виділить €200 млн на транспорт в Україні: підписана угода

Проект з модернізації транспортної інфраструктури планується реалізувати в 20 українських містах

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписав угоду з Міністерством інфраструктури України на виділення 200 мільйонів євро кредиту. Кошти планується спрямувати на оновлення та модернізацію міського пасажирського транспорту в 20 містах країни. Про це повідомляє УНІАН.

Зокрема, проект передбачає купівлю або модернізацію тролейбусів, трамваїв та автобусів; відновлення та будівництво трамвайних колій, смуг для руху автобусів, транспортних станцій, депо тощо.

Як зазначається, проект реалізують у 20 містах. Він складатиметься з численних інвестиційних схем обсягом від 1 млн євро до 50 млн євро. Кінцевими бенефіціарами проекту будуть транспортні комунальні підприємства або міста.

"Угода, яка сьогодні буде підписана, дає нам можливість значного оновлення муніципального транспорту, що є дуже важливо для надання якісних транспортних послуг. Це оновлення трамвайного і тролейбусного парку. Я думаю, що громадяни чекають цих змін. Угода дасть поштовх для реалізації цих змін", – зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман напередодні підписання.

У Представництві ЄС зазначили, що інвестиційні витрати на схеми, які підтримуються в рамках цього кредиту, можуть досягати 400 млн євро, тоді як частка співфінансування ЄІБ із цієї суми досягатиме 50%. Повідомляється також, що проект співфінансуватиме Європейський банк реконструкції та розвитку.

Як повідомили у представництві ЄС в Україні, цей проект сприятиме впровадженню Національної програми міського громадського транспорту, якою займається уряд України.

Попередній матеріал
"І гордість, і смуток": на Вінниччині встановили меморіал пам'яті загиблим в АТО воякам
Наступний матеріал
В Орегоні демонстрації проти Трампа переросли у масові заворушення – фото та відео

Омелян розповів, які "транспортні" законопроекти Рада має ухвалити першочергово

В Україні хочуть запровадити єдиний електронний квиток для проїзду у транспорті