"Укрзалізниця"
"Укрзалізниця" Facebook

АМКУ визнав Укрзалізницю монополістом: що пропонує комітет

  Зокрема, Кабмін закликають створити незалежний регулятор у галузі транспорту

  Інфраструктура залізничного транспорту законодавчо закріплена за АТ "Укрзалізниця", на ринку надання в користування залізничного транспорту АТ "Укрзалізниця" є суб'єктом природної монополії.

  Про йдеться у звіті Антимонопольного комітету України (АМКУ) за результатами дослідження ринку перевезень вантажів залізничним транспортом за 2017-2018 роки.

  При цьому АМКУ дав пропозиції щодо розвитку конкуренції на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом. Так, одним з кроків, на думку АМКУ, має стати створення незалежного регулятора для регулювання тарифів на з/д перевезення.

  "З метою розвитку конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, Антимонопольний комітет України пропонує Кабінету Міністрів України створити незалежний регулятор у галузі транспорту, зокрема залізничного", – сказано в документі.

  Крім того, АМКУ пропонує розробити і внести до Верховної Ради України проект Закону України "Про залізничний транспорт", положення якого сприятимуть впровадженню конкурентних умов на ринках залізничних перевезень.

  "Зокрема, передбачати виділення оператора інфраструктури, розмежування надання послуг вантажних і пасажирських перевезень, лібералізацію ринку надання послуг вантажних магістральних локомотивів тощо", – говориться в звіті АМКУ.

  Також АМКУ рекомендував розділити колійне господарство (шляху, інфраструктури) та бізнес-перевезення, зокрема, допустити приватні локомотиви, щоб виключити вплив на інших учасників ринку вантажоперевезень.

  Попередній матеріал
  Гриценко вибачився перед сином Юрія Луценка
  Наступний матеріал
  "Через перебування в СІЗО Павло Гриб дістав нові складні захворювання" – Клімкін
  Loading...

  Кабмін повертає старі норми споживання газу – й обіцяє всім лічильники

  Засідання Кабінету Міністрів – відео

  Чверть мільйона хабара: СБУ затримала у Києві керівника філії "Укрзалізниці"

  У Кабміні запустили процес повернення ЗТМК державі

  Розкрадання 98 мільйонів "Укрзалізниці": чотирьом підозрюваним обрали запобіжний захід

  Тимчасова слідча комісія щодо вбивства Гандзюк проситиме ВР продовжити термін діяльності