Лікарі роблять операцію

Медики знайшли шматок цементу в серці чоловіка – як він там опинився (фото 18+)

Shutterstock

Чужорідне тіло було завдовжки 10,1 см

У США до лікарів звернувся 56-річний чоловік через проблеми зі здоров'ям. Виявилося, що у нього в серці був шматок цементу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Американець звернувся до відділення невідкладної допомоги, бо у нього два дні боліли груди та були проблеми з диханням. Завдяки рентгену і комп'ютерній томографії фахівці виявили шматок цементу в серці пацієнта.

Виявилося, що за тиждень до цього 56-річному чоловіку через компресійний перелом хребта зробили кіфопластику. Йдеться про операцію для зміцнення хребця та зняття больового синдрому шляхом введення спеціального кісткового цементу у хребець.

За даними Американської асоціації нейрохірургів, менш як у 2% пацієнтів виникають ускладнення після кіфопластики, а тому цю процедуру вважають безпечною. Однак, існують ризики потрапляння цементу з кістки в інші області тіла, що провокує закорковування або емболію кровоносної судини.

Експерти стверджують, що саме це сталося з пацієнтом – спочатку цемент потрапив у вени, потім затвердів, емболізувався і опинився у серці. Лікарі екстрено його прооперували та виявили тонкий гострий шматок цементу завдовжки 10,1 см, що прорвав праве передсердя і праву легеню.

На щастя, операцію провели без ускладнень, а вже за місяць пацієнт був майже повністю здоровим. Зазначимо, що на фото присутня кров, а тому ми не радимо на нього дивитися неповнолітнім, вагітним і вразливим особам.

Знайдений цемент у серці 56-річного американця
Знайдений цемент у серці 56-річного американця
Фото: The New England Journal of Medicine

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що у мешканця Литви у шлунку знайшли кілограм цвяхів, гайок і шурупів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ