У Конго 8 жінок звинуватили у чаклунстві та спалили живцем

У Демократичній Республіці Конго (ДРК) 8 жінок стали жертвами звинувачення у чаклунстві, за що їх спалили живцем. Жінок стратили цього вересня у 3 районах провінції Південне Ківу, яку оточують регіони із збройними угрупованнями.

Ці території населяють з часів регіональних воєн, які були близько 25 років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

За словами Неллі Адіджа з неурядової організації "Асоціація жінок у ЗМІ", усього за період з червня по вересень зареєстровано 324 звинувачення у чаклунстві. На думку професора соціології Боско Мучуківа, полювання на відьом обумовлене урядовими проблемами ДРК.

"Це явище відроджується, бо держава не справляється зі своїми основними завданнями, поліція і система правосуддя не виконують свою роботу", – стверджує він.

Професор стверджує, що напади спровокували баджаказі – помилкові проповідники чи самопроголошені екстрасенси, серед яких переважно зустрічаються жінки. Ті вважають, що можуть виявляти відьом.

"Це брехня. Вони грають на довірливості людей, щоб залучити більше послідовників і отримати більше впливу в селі", – зазначив експерт.

Глава адміністрації території Кабаре Теді Мідерхо розповіла, що з початку 2021 року в країні зареєстрували 6 випадків вбивств жінок, яким переважно більше 60 років, котрих баджаказі оголосили відьмами. Вона стверджує, що у 2019 році 11 звинувачуваних жінок ув'язнили на півроку.

Ув'язнена у в'язниці з наручниками
Ув'язнена у в'язниці з наручниками
Фото: Shutterstock

Їх звільнили лише після того, як ті пообіцяли змінити сферу діяльності. Втім, серед них були ті, хто продовжували таємно "віщувати". У прокуратурі вважають, що виявлення людей, пов'язаних зі вбивствами, майже неможливе.

"Щоразу, коли виникає справа про правосуддя натовпу, старости сіл кажуть, що це було зроблено "громадськістю", і не називають імен", – заявила Мідерхо.

За словами вчителя та правозахисника Шаша Рубенга, минулого місяця він помітив полювання на відьом у селі Чіфунзі, де живе приблизно 2 тис людей.

"Це було близько п'ятої ранку понеділка. Молоді люди ходили по селу зі списком, у якому були імена 19 жінок старше 65 років, яких провісниця назвала відьмами. Я бачив, як ці молоді люди схопили жінку літнього віку, у якої було семеро дітей. Її побили, облили бензином і підпалили сірником", – розповів він.

Переважно жінки змогли покинути свої будинки, котрі потім зруйнували. Інші були врятовані солдатами, які були вимушені задля боротьби з натовпом стріляти у повітря.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у США "відьма" обрядами вуду та жертвоприношеннями утримувала секс-рабинь.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше