"Це реальна історія": останки 215 дітей знайшли на території старого інтернату – фото й відео

На місці колишньої школи-інтернату в Канаді, де навчалося корінне населення, знайшли останки багатьох дітей, які вмерли внаслідок захворювань, голоду та жорстокого поводження.

За словами глави індіанської громади Британської Колумбії Розанни Казимир, численні дитячі смерті навіть не задокументували. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CTV News і CBC.

Локальна громада зайнялася розкопками у місті Камлупс (Канада), де з 1890 по 1969 роки був інтернат для індіанців. Він був настільки величезним, що його розміри дозволяли одночасно вміщати до 500 дітей.

Представники громади виявили могили на цій території, а тому почали їх розкопувати для перепоховання. За словами експертів, деякі останки належать дітям, вік яких був близько трьох років.

Багато смертей обумовлені голодом, хворобами (у тому числі туберкульозом) та жорстоким поводженням. Є інформація, що деякі вихованці були змушені рити могили для інших дітей.

"Ми не хочемо, щоб це було приховано. Ми хочемо, щоб це вирішилося, ми хочемо, щоб люди знали, що ця історія реальна, втрата дітей реальна. Для нашої спільноти, нашого народу, нашої нації. Ми просто хочемо, щоб всі визнали історію, яка там сталася", – розповіла Розанна Казимир.

На думку виконавчої директорки Товариства піклування про дітей і сім'ях корінних народів Сінді Блексток, в уряді чудово знали, що у школах-інтернатах гине індіанське населення, але нічого з цим не робили. Про жахливі події у цьому місці громадськість дізналася завдяки нещодавнім одкровенням, які зробили живі вихованці та їхні родичі.

Інформацію про знайдені останки 215 дітей також підтвердила Ліса Лапойнт, яка очолює місцеву коронерську службу.

"Ми усвідомлюємо трагічне, несамовите спустошення, яке залишила після себе канадська система шкіл-інтернатів, що торкнулася так багатьох. Наші думки сьогодні з тими, хто у скорботі", – зазначила вона.

Після 1969 рокі школа-інтернат перестала існувати, бо у федеральному уряді прийняли її у своє розпорядження від католицької церкви. Після цього вона стала корпусом денної школи, яку остаточно закрили через дев'ять років.

За словами Мері Еллен Тюрпель-Лафонд, яка очолює культурний центр при Університеті Британської Колумбії у Ванкувері, раніше фахівці стверджували, що у школі Камплуса сталося близько 50 дитячих смертей. Вона розповіла про існування проблем з історичними записами, частину яких зберігають католицькі організації. Цим і обумовлені труднощі у дослідженні цієї трагічної теми.

Індієць
Індієць
Фото: Shutterstock

Зазначимо, що протягом двох минулих століть Канада користувалася школами-інтернатами, щоб насильно асимілювати корінні народи. Як стверджують у канадському Центрі істини та примирення, як мінімум 4,1 тис дітей індійців не повернулися живими після таких школ-інтернатів.

Цілком можливо, що справжня цифра загиблих значно більша. Окрім смертей, багато дітей, яких відправляли туди проти їх волі, пропали безвісти.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що чоловік зізнався у вбивстві дружини, але знайденому тілу виявилося 1,6 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше