Володимир Зеленський

Зеленському вдруге відмовили у виступі на кінопремії Оскар

president.gov.ua

Організатори вважають, що премія повинна присвячуватися кінематографічному мистецтву, а не політиці

Президенту України Володимиру Зеленському вкотре відмовили у виступі з промовою на кінопремії Оскар. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Variety.

Уже другий рік поспіль Американська кіноакадемія відмовляє президенту України на прохання виступити на премії і розповісти про війну рф проти України. У 2022-му продюсер Оскара Вілл Пекер проігнорував запит на виступ Зеленського на кінопремії. Цього року Академія також не надає дозволу на виступ президента України.

Організатори кінопремії вважають, що премія повинна присвячуватися кінематографічному мистецтву, вкладу спільноти у розвиток цього напрямку, висвітленню найпопулярніших стрічок і нагородженню найвидатніших акторів і кінодіячів. Академія старається не змішує культуру і мистецтво з подіями на політичній арені. 

Варто відмітити, що не лише оскарівський комітет відмовив Зеленському у виступі. У вересні 2022 року український президент мав намір виступити на кінофестивалі TIFF у Торонто в онлайн режимі, але і тут отримав відмову. Своє рішення представники заходу не пояснили, лише зауважили, що кінофестиваль "не коментує обговорення з високопосадовцями, урядовцями чи міжнародними посольствами".

Пізніше представник додав, що організатори "виражають солідарність з українцями як тут, у країні, так і за кордоном, і горді продемонструвати глибину та творчий потенціал українських кінематографістів на фестивалі".

Водночас із цим, раніше Зеленський вже виступав на Каннському та Венеціанському кінофестивалях і церемонії вручення премії Греммі. У січні 2023 року американський режисер Шон Пенн представив президента України на Золотому глобусі, де закликав посилити військову підтримку України.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що актор Шон Пенн закликав бойкотувати "Оскар", якщо у заході не візьме участь президент України.

Дивіться також відео 5 каналу: БАХМУТ: кількість ворога не є його вирішальною перевагою

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ