Анджело Бадаламенті

Помер відомий композитор Бадаламенті, який створив саундтрек для "Твін Пікс"

@MovingImageNYC

Покійний свого часу написав музику навіть для церемонії запалювання Олімпійського вогню на Літніх Олімпійських іграх

У 85-річному віці з життя пішов американський піаніст і композитор Анджело Бадаламенті. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Музей рухомого зображення (Museum of the Moving Image).

Причину смерті не назвали. Бадаламенті – напів італієць, бо його мама з США, а батько з Італії. З самого дитинства він любив оперу та класичну музику.

Відомо, що Бадаламенті є автором музики до більш, ніж 70 фільмів, телесеріалів, відеогри та навіть для церемонії запалювання Олімпійського вогню на Літніх Олімпійських іграх 1992 року. Найбільш популярним він став завдяки створенню саундтреків для фільмів і телесеріалів американського кінорежисера Девіда Лінча ("Твін Пікс", "Синій оксамит" і "Малхолланд Драйв" тощо).

Окрім створення композицій, композитор навіть мав епізодичні ролі у "Малхолланд Драйв", "У прямому ефірі", "Твін Пікс: Повернення" та "Синій оксамит".

У 1990 році Бадаламенті отримав "Греммі" за краще інструментальне поп-виконання "Twin Peaks Theme", в 1993 – премію "Незалежний дух" за найкращий оригінальний саундтрек "Твін Пікс: Крізь вогонь", а у 2005 – премію "World Soundtrack Award" в номінації "Композитор саундтреку року".

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Тіна Кароль записала воєнну версію пісні "Щедрик".

Дивіться також відео 5 каналу: Пекло на ім'я "Бахмут". Репортаж з найгарячішої точки фронту

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ