"Десь так воно насправді і відбувається": чому від комедії "Не дивіться вгору" вам захочеться плакати

Українці помітять багато знайомих деталей у фільмі

Останніми днями у мережі активно обговорюють новий сатиричний фільм "Не дивіться вгору" з Леонардо Ді Капріо і Дженніфер Лоуренс в головних ролях, пише "Дивогляд".

Це науково-фантастична чорна комедія про двох астрономів, які виявили комету, що через кілька місяців знищить життя на Землі. Але, як не дивно, люди не особливо дослухаються до науковців і не роблять нічого, щоб врятуватися.

Ді Капріо, який відомий своєю активною боротьбою за збереження екології та зниження викидів в атмосферу, розповів, що ці астрономи з фільму – це сотні реальних вчених, які щодня говорять про незворотні кліматичні зміни і необхідність терміново вжити заходи, але ми теж їх не чуємо.

Окрім оскароносних Ді Капріо і Лоуренс у фільмі знялися Меріл Стріп, Джона Гілл, Кейт Бланшетт, Тімоті Шаламе, Аріана Гранде, Марк Райленс та Роб Морган.

Don't Look Up
Don't Look Up
Фото: Netflix

Серед кінокритиків фільм отримав неоднозначні відгуки. Так, Торі Бразьєр з Metro написала, що це "найдепресивніший фільм напередодні Різдва", а Меріл Стріп в образі жінки-Трампа зруйнує весь святковий настрій.

"Не зрозумійте мене неправильно, він таки захопливий, а іноді навіть жартівливий, і може похвалитися зірковим акторським складом... Проте побачити дуже близьку альтернативну реальність, настільки реалістично відтворену на великому екрані, трохи занадто після того, що ми пережили за останній 21 місяць, це надто близьке нам зараз, щоб насолоджуватися ним належним чином", – цитує авторку BBC.

"Що стосується фінальних сцен, які наче змальовують пекельний пейзаж у райдужних відтінках (нагадує Ієроніма Босха або ж чарівні гриби), то їх дійсно потрібно побачити на великому екрані. І це справжні голі сідниці Меріл Стріп чи все ж комп'ютерна графіка? Маю сказати, що, хоча у "Не дивіться вгору" скромний бюджет, ці гроші витратили з розумом", – сказала, у свою чергу, Шарлотта О'Салліван з The Evening Standard.

"Мабуть, цілком доречно, що в 2021 році ми отримали фільм про кінець світу, на який ми заслуговуємо – цинічну, нестерпно самовдоволену сатиру, набиту зірками, яка нібито демонструє нехтування політиків зі ЗМІ кліматичною кризою, але насправді просто тривіалізує "Доктора Стрейнджлава", яким вона не є", – написав Девід Руні з The Hollywood Reporter, згадавши чорну комедію 1964 року, в якій ядерна війна піддається сатирі.

Що ж, фільм справді виявився настільки сатиричним, що місцями дивитися його боляче. В українських глядачів сцени з Білого дому під час вирішення питання, що робити із загрозою знищення всього людства, викличуть зовсім інші асоціації. Ми бачимо тут дуже знайомі образи і мимоволі виривається думка "це ж так вони й насправді приймають рішення!". Тільки замість президентки, її сина і власника IT-компанії, у нас свої персонажі. А замість комети – "добрі сусіди".

Але, у будь-якому випадку, ми радимо подивитися "Не дивіться вгору". І не лише заради плеяди зірок і оголеної Меріл Стріп в останньому кадрі (він насправді не останній, після титрів там є ще один цікавий момент).

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше