Не лише "Далласький клуб покупців": 8 фільмів, за які всі будуть пам'ятати і любити Жана-Марка Валле

Напередодні кіносвіт шокувала новина про смерть талановитого канадського режисера і сценариста Жана-Марка Валле

58-річний Валле помер у своєму домі неподалік Квебеку у день Різдва, 25 грудня. Причина смерті досі не відома, пише "Дивогляд".

Жан-Марк народився 9 березня 1963 року у Монреалі у багатодітній родині. Він вивчав мистецтво кіно в Університеті Квебеку, а свою кар’єру почав зі зйомок короткометражок і музичних кліпів. Та згодом перейшов до повнометражних фільмів та міні-серіалів.

У його картинах знімалися такі відомі актори, як Меріл Стріп, Ніколь Кідман, Меттью Мак-Конагей, Джаред Лето, Різ Візерспун, Шейлін Вудлі, Емілі Блант, Ванесса Параді.

Режисер часто знімав з природним освітленням, використовуючи ручні камери. Він надавав акторам можливість імпровізувати з текстом та бути вільними у рухах у момент зйомки.

Люди, які працювали з Валле, завжди відгукувалися про нього з теплотою і любов’ю.

Найвідомішою його роботою є, мабуть, біографічна драма "Далласький клуб покупців", за який Меттью Мак-Конагей і Джаред Лето отримали по "Оскару".

Валле зняв не надто багато фільмів, але кожен з них особливий і залишає слід у душі глядачів.

"Далласький клуб покупців" (2013)

Суворий техаський ковбой Рон дізнається, що помирає від СНІДу. Всі його друзі відвертаються від нього, бо вважають, що він гей – "а як же інакше можна заразитися на ВІЛ?". Але Рон не здається і шукає нетрадиційні способі лікування. 

Це сильна біографічна драма про справжню дружбу і відчайдушну боротьбу за життя.

"Кафе де Флор" (2011)

У фільмі, головним місцем дії котрого є міста Париж і Монреаль, розповідають про кохання, котре, не дивлячись ні на що, ніколи не помре. Кохання між чоловіком і жінкою, між матір'ю і сином, між людьми, що ледве знають один одного.

C.R.A.Z.Y. (2005)

Головний герой фільму, Захарі – четвертий син в родині, де батько одержимий мрією виростити зі своїх синів "справжніх мужиків", а мама – набожна католичка, яка переконана, що її молодший син має дар зцілювати людей. Захарі розривається між бажанням догодити батькам і своєю справжньою сутністю. Адже хлопець розуміє, що він гомосексуал. Однією з тем фільму є згасання впливу Католицької церкви Квебеку на суспільство під час Тихої революції.

Це одна з перших великих робіт Валле, над якою він працював більше 10 років.

"Молода Вікторія" (2009)

Молода Вікторія – це романтична драма, що висвітлює події з життя королеви Вікторії до і після її коронації. Сюжет зосереджується на її ранньому правлінні та романі з принцом Альбертом у 1830-х.

"Дика" (2014)

Ще одна біографічна історія про неймовірну подорож Шеріл Стрейд, яка вирушила у "прогулянку" на 1800 км, щоб оговтатися після розлучення і смерті матері.

"Руйнація" (2015)

У житті молодого успішного фінансиста стається справжнє потрясіння – його дружина гине в автокатастрофі. Однак головний герой не відчуває ніяких емоцій. Що з ним не так?

"Велика маленька брехня" (2017)

Ідилічне життя у невеликому каліфорнійському містечку, де живуть успішні та багаті американці. Але, якщо копнути глибше, там не все так гарно, як видається на перший погляд. У центрі сюжету – п'ять героїнь. Усі вони різні, але зрештою їх об'єднує одна велика маленька брехня.

"Гострі предмети" (2018)

Журналістка Камілла Прікер повертається до свого рідного міста в штаті Міссурі, щоб написати статтю про нещодавнє зникнення дівчини. Стаття має допомогти Каміллі вийти з творчої кризи та перезапустити її кар'єру журналістки. Але повернення до рідного містечка розкриває хворобливе минуле Камілли та її важкі стосунки з матір'ю, які свого часу призвели до серйозних психічних проблем.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше