Кіно

Венеціанський кінофестиваль: хто переміг і які нагороди отримали українці (фото та трейлер)

Shutterstock

На заході були Паоло Соррентіно, Пенелопа Крус, Меггі Джилленгол та інші зірки

На 78-му Венеціанському кінофестивалі переміг французький фільм "Подія" режисера Одрі Диван, в якому Анамарія Вартомолей виконала головну роль. Також нагороду вдалося завоювати фільму, в створенні якого брала участь Україна. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Twitter кінофестивалю.

Кінофестиваль завершився у суботу, 11 вересня. "Золотий лев", головна нагорода, дістався картині "Подія", а ось "Срібний лев" – стрічці "Рука Бога", яку створив італійський режисер Паоло Соррентіно.

За кращу режисуру "Срібного лева" отримав Джейн Кемпіон і його фільм "Влада собаки". Також відомо про наступні номінації:

  • найкращий сценарій – Меггі Джилленгол ("Зникла дочка")
  • краща актриса – Пенелопа Крус ("Паралельні матері")
  • кращий актор – Джон Арсілья ("На роботі: Зниклі 8")

Цього року Україну на Венеціанському кінофестивалі представляли одразу три фільми – "Носоріг" Олега Сенцова, "Відблиск" Валентина Васяновича і "107 матерів" / "Цензорка". Нагороду вдалося завоювати останній картині – найкращий сценарій у конкурсі "Горизонти". Фільм режисера Петера Керекеса спільно створили Україна, Чехія та Словаччина.

Сюжет картини побудовано навколо подій в одеській в'язниці.  Головна героїня Леся опинилася з новонародженою дитиною у місці позбавлення волі через злочин, який вона скоїла через любовні причини. В основу фільму "поклали" реальні історії людей.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що перший офіційний трейлер нової частини "Матриці" зібрав понад 8 млн переглядів за 6 годин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ