"Недоречний трах", "Колесо фортуни" та "Пан Бахман і його клас": названо переможців премії Берлінале-2021

Кому дістався головний приз?

У п'ятницю, 5 березня, Берлінський міжнародний кінофестиваль оголосив переможців. У зв'язку із коронавірусом цього року його було проведено в онлайн-форматі. Про це повідомляє портал Meduza

Головну нагороду фестивалю – "Золотого ведмедя" отримав фільм під назвою "Недоречний трах, або Божевільне порно" румунського режисера-експериментатора Раду Жуде. У його скарбничці вже є яскраві нагороди, однак цьогорічна перемога – найзначніша.

Друге місце посіла картина "Колесо фортуни і фантазії" японця Рюсуке Хамагуті. Його кінострічка складається з трьох інтимних і ніжних новел про примхи любові і дивовижні збіги.

Перша історія присвячена молодому хлопцю, який закохався в подругу своєї колишньої.

Друга розповідає про заміжню жінку, яка намагається спокусити письменника-лауреата, натомість – невдало.

Третя зображує зустріч двох шкільних закоханих, яка обертається непорозумінням.

Приз журі отримала документальна картина "Пан Бахман і його клас" німецької режисерки Марії Шпет. Сюжет фільму розповідає про навчання дітей мігрантів з Туреччини і Болгарії в оточенні етнічних німців та представників інших націй.

Тривалість фільму становить 3,5 години. 

Приз "За акторську гру" отримала німецька акторка Марен Еггерт, яка зіграла вчену берлінського Пергамського музею у фільмі Марії Шрадер "Я твій чоловік".

Другий акторський приз отримала Ліллі Кіцлінгер з картини угорця Бенса Флігауфа "Ліс – Я бачу тебе всюди", що розіграла один з семи драматичних скетчів про маленькі людські трагедії.

У номінації "За художній внесок" було нагороджено режисера монтажу Джебрана Асуада, який працював над мексиканським "Поліцейським фільмом".

Найкращим режисером цього року став угорський дебютант Денеш Надь, який присвятив себе картині "Природне світло". Це монотонна і вторинна сага, яка розповідає про угорських окупантів в лісах СРСР під час Другої світової війни.

До речі, до конкурсної програми Generation Берлінале було відібрано фільм "СТОП-ЗЕМЛЯ" української режисерки Катерини Горностай. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше