ТОП-10 корисних порад до Дня душі та тіла – як підтримати своє психічне та фізичне здоров’я

3 січня відзначають Міжнародний день здоров’я душі та тіла

3 січня відзначають Міжнародний день здоров’я душі та тіла. У цей день важливо згадати та подбати про своє психічне та фізичне здоров’я. Адже це найважливіше для гарного самопочуття та функціонування людини. Про те, як підтримати своє психічне та фізичне здоров’я розповість "Дивогляд".

Добробут людини залежить від стану її душі та тіла, а саме її здоров’я. Тому важливо дбати про своє психічне здоров’я – душі та фізичне – тіла. 

Концепція душі та тіла існує давно та відома більшості. Є багато порад та способів, як досягти у цьому рівноваги. Варто починати з невеликих справ, проте вони вже стануть основою великих змін.

Як підтримати своє психічне здоров’я

Здоров'я
Здоров'я
Фото: Shutterstock

Психічне здоров’я – це один із найголовніших аспектів у житті людини. Від стану психічного здоров’я залежить благополуччя, здатність протистояти стресу та навантаженням. Маючи гарне психічне здоров’я, людина готова до звершень, має сили та бажання жити та творити.

У центрі громадського здоров’я МОЗ України радять дотримуватися п’яти порад, які допоможуть поліпшити психічне здоров’я та самопочуття.

Спілкування з оточуючими

Психолог
Психолог
Фото: Shutterstock

Спілкування є невід'ємною частиною життя кожної людини. Спілкування та відносини з іншими людьми важливі для психічного здоров'я, адже це дає змогу відчути свою приналежність до певної групи, можливість поділитися своїми думками, емоціями та отримати підтримку в разі її потреби.

Тому важливо не втрачати зв’язок з друзями, рідними, колегами тощо. Спілкування та обмін емоціями допоможе вам залишатися у тонусі.

Фізична активність

прогулянка
прогулянка
Фото: Shutterstock

Фізична активність дасть можливість знизити рівень депресії, стресу та тривожності незалежно від вашого віку. Йдеться не про фізичні вправи та спорт, а наприклад про звичайну прогулянку на свіжому повітрі. Під час прогулянки рівень гормону стресу (кортизолу) знижується, саме це надає відчуття задоволення та піднесення.

У центрі громадського здоров'я радять виходити на прогулянку за півтори-дві години до сну. Завдяки цьому ви зможете краще розслабитися та мати якісний сон.

Розвиток та навчання

В офісі
В офісі
Фото: pxhere.com

З допомогою досліджень доведено, що нові навички покращують психічний стан людини. Річ у тому, що завдяки освоєнню нового покращується впевненість. 

Якщо ви не завжди маєте на це час, почніть з легкого. Наприклад, спробуйте приготувати нову страву, поліпшіть свої вміння у відео чи фотозйомці, займіться малюванням, опануйте новий вид спорту тощо. 

Допомога нужденним

Доброта
Доброта
Фото: Shutterstock

Позитивні емоції та відчуття важливості обов’язково покращать ваш психологічний стан. Займіться волонтерством, або зробіть добру справу для когось. Це підвищує рівень серотоніну, дофаміну та ендорфіну.

Крім того, завдяки добрим справам підвищується самооцінка, співчуття, емпатія та настрій. А це своєю чергою знижує артеріальний тиск та рівень кортизолу.

Будьте уважні до себе

Благодійність
Благодійність
Фото: Shutterstock

Слухайте своє тіло, відстежуйте свої думки та емоції. Спробуйте дослухатися до своїх бажань та внутрішніх процесів. Це допоможе вам краще до себе ставитися та прийти до високого рівня емпатії та самоприйняття.

Як покращити фізичне здоров’я

Смарт-годинник
Смарт-годинник
Фото: Shutterstock

Про те, як стати здоровіше та почати нове життя вже сьогодні, розповіли у центрі громадського здоров’я МОЗ України. 

Сніданок

Сніданок
Сніданок
Фото: Shutterstock

Сніданок – це найголовніший прийом їжі, адже від нього залежить те, як ви будете почуватися протягом дня. Сніданок забезпечить вас енергією на весь день, пришвидшить метаболізм та допоможе запобігти переїданню.

Якісний сон та режим

Сон на боку
Сон на боку
Фото: vokrugsveta.ru

Хороший нічний сон – це запорука гарного настрою, пам’яті та концентрації. Тому спробуйте спати від 7 до 9 годин на добу. Також важливо мати чіткий режим того, коли ви прокидаєтеся та лягаєте спати. Бажано в один і той самий час.

Водний баланс 

Вода з лимоном
Вода з лимоном
Фото: Shutterstock

Потурбуйтеся про свій водний баланс, пийте достатньо води. Якщо для вас важко пити звичайну воду, тоді додайте до неї, наприклад, апельсин, ягоди, огірок лимон чи апельсин.

Відпочивайте від гаджетів

Пенсіонер зі смартфоном
Пенсіонер зі смартфоном
Фото: Shutterstock

Встановіть режим, коли ви перебуваєте за комп’ютером, або сидите у телефоні. Зменшіть кількість часу за гаджетами, та замініть його на прогулянки, читання тощо.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Сигарети
Сигарети
Фото: Shutterstock

Якщо ви палите, то краще покиньте цю згубну звичку та замініть її на спорт або нове хобі. Це принесе вам не лише міцне здоров'я, але й гарне самопочуття.

Раніше "Дивогляд" розповідав про ТОП-5 корисних порад, як зміцнити імунітет взимку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше