Перша спроба скасувати переведення годинників у Європі відбулася ще у 2019 році
Науковці, які вивчають хронобіологію – науку про біологічні ритми, вже багато років наполягають на недоцільності переходу на літній та зимовий час, вважаючи, що це може негативно впливати на здоров'я. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ефір "Громадського радіо", де це питання прокоментувала Ольга Маслова, кандидатка біологічних наук та співзасновниця проєкту Nobilitet.
"З точки зору науковців, які займаються хронобіологією, наукою про біологічні ритми, вже досить багато років є майже одностайна думка про недоцільність переведення годинників.Через причини пов’язані зі здоров’ям. І тому ми можемо говорити проте, що і в Європі, і в США теж цю тему обговорюють", – зазначила Маслова.
Вона згадала, що перша спроба скасувати переведення годинників у Європі відбулася ще у 2019 році. Водночас у США неодноразово порушувалося питання відмови від зміни часу – зокрема, на цьому наполягали організації, які займаються проблемами сну. Однак тут виникає інша складність: якщо відмовитись від переведення годинників, то на якому часі залишитись постійно?
Щодо України, за словами Маслової, ситуація додатково ускладнюється географічним розташуванням країни у кількох часових поясах.
"Понад 80% розташовано у так званому другому часовому поясі, але є у нас шматок території, східний, який географічно розташований у третьому часовому поясі. У нас ще є шматок Закарпаття, який розташований у першому часовому поясі. Тут все складно", – пояснює кандидатка наук.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що на півночі Норвегії планують запровадити 26-годинний часовий пояс.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.