Дослідження виявило, що на поверхні смартфонів можуть міститися шкідливі бактерії, схожі на ті, що зазвичай присутні у фекаліях тарганів. Вчені застерігають: контакт з такими мікроорганізмами може призвести до появи шкірних висипань, пневмонії, а для людей з ослабленим імунітетом навіть до розвитку сепсису. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.
Ще тривожнішим є той факт, що ваш телефон, особливо в теплому та вологому середовищі ліжка, стає ідеальним середовищем для розмноження цих бактерій. З огляду на те, що середньостатистична людина торкається свого телефону близько 2 617 разів на день, не дивно, що смартфони швидко перетворюються на справжні "розсадники" мікробів.
Попередні дослідження показали, що кнопки на телефонах містять в десять разів більше бактерій, ніж сидіння унітаза. Щоб з'ясувати, які саме мікроорганізми живуть на наших пристроях, вчені взяли зразки з десяти смартфонів і десяти розумних годинників. Результати лабораторних тестів показали, що смартфони є найбільш забрудненими пристроями, навіть більш забрудненими, ніж пульти дистанційного керування.
Найпоширенішою бактерією, яку знайшли на телефонах та годинниках, є Pseudomonas aeruginosa, що зазвичай зустрічається у фекаліях тарганів. Раніше дослідження показали, що кожен восьмий тарган, виловлений у лікарнях, переносить цю потенційно небезпечну бактерію. Це викликає особливу стурбованість серед людей, які беруть свої телефони в ліжко.
Деталі нового дослідження
Опитування 575 осіб, проведене MattressNextDay, показало, що 74% людей сплять з телефонами біля голови або під подушкою. Вчені попереджають, що це підвищує ризик контакту з небезпечними мікробами, які живуть на вашому телефоні.
Ще більш загрозливою стає ситуація через те, що Pseudomonas aeruginosa процвітає у теплому та вологому кліматі вашого ліжка. Дослідження показують, що під час сну середньостатистична людина потіє до 700 мл за ніч, а температура в ліжку може досягати 20°C. Це створює ідеальні умови для розвитку бактерій і підвищує ризик зараження.
Мартін Сілі, експерт зі сну та генеральний директор MattressNextDay, зазначає:
"Ваше ліжко має бути місцем для відпочинку, а не середовищем для розмноження небезпечних бактерій"
Попри те, що Pseudomonas aeruginosa зазвичай не викликає серйозних проблем, у деяких випадках вона може спричинити ускладнення зі здоров’ям. Контакт із цією бактерією може викликати очні інфекції, висипання, прищі, діарею, головний біль та інші захворювання. Люди з ослабленим імунітетом мають особливий ризик, оскільки бактерія може спричинити пневмонію, інфекції сечовивідних шляхів і навіть сепсис.
У медичних закладах ця бактерія відома як одна з основних причин інфекцій у пацієнтів із серйозними проблемами зі здоров’ям. Ще більше занепокоєння викликає її стійкість до антибіотиків, що значно ускладнює лікування інфекцій.
Однак фахівці наголошують, що є кілька простих заходів, які допоможуть знизити ризик зараження. Регулярне очищення телефону спиртовими серветками або ультрафіолетовим санітайзером ефективно знищує бактерії, що осідають на пристрої.
Слід приділяти особливу увагу тим ділянкам телефону, які контактують із вашим обличчям, наприклад, екрану або ремінцю годинника. Просте очищення смартфона є настільки ефективним для зниження ризику зараження, що в аеропорту Наріта в Японії навіть встановили спеціальні рулони "туалетного паперу" для телефонів. Ці санітарні серветки розміщені поруч зі звичайним туалетним папером, щоб користувачі могли очистити свої телефони після використання у ванній кімнаті.
Попри те, що очищення пристроїв є легким завданням, опитування показало, що 51% людей ніколи не дезінфікують свої смартфони.
Крім того, ще одним простим способом зменшити ризик контакту з шкідливими мікробами є обмеження використання телефону біля обличчя. Це може включати тримання телефону подалі від ліжка або регулярні перерви у використанні техніки перед сном.
"Застосовуючи ці нескладні гігієнічні заходи, ми всі зможемо спати спокійніше, знаючи, що не ділимо наше ліжко з бактеріями, які можуть бути пов'язані з тарганами", – додав Мартін Сілі.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, чому Android-смартфон може зруйнувати ваше особисте життя.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.