Учені зробили аналіз досліджень, проведених за останні 30 років
Вплив мобільних телефонів на організм людини не пов’язаний із розвитком раку головного мозку та голови. Це доводять результати дослідження, проведеного на замовлення Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.
Під керівництвом Австралійського агентства з радіаційного захисту та ядерної безпеки (Arpansa) було проведено огляд понад 5000 тисяч досліджень, щодо зв'язку мобільних телефонів та ризику розвитку раку.
У результаті аналізу вчені виокремили найбільш ефективні та відповідні 63 обсерваційні дослідження, які провели у період з 1994 по 2022 рік.
Після аналізу дослідники прийшли висновку, що зв’язку між використанням мобільних телефонів та розвитком раку головного мозку – немає. До того ж тривалість користування телефоном теж не впливає на ризик розвитку хвороби, навіть, якщо людина використовує телефон упродовж 10 років або більше.
"Я цілком впевнений у нашому висновку. Попри стрімке зростання використання мобільних телефонів, показники пухлин головного мозку залишаються стабільними", – сказав Кен Каріпідіс, помічник директора з оцінки впливу на здоров’я Arpansa.
У 2011 році в Міжнародному агентстві ВООЗ із дослідження раку виявили, що мобільні телефони випромінюють радіочастотні поля, схожі до канцерогену.
Наразі Каріпідіс із колегами працюють над продовженням дослідження, щоб дослідити такі ракові захворювання, як лейкемію, неходжкінську лімфому, які рідше пов’язували з мобільними телефонами.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що вчені зробили прорив у боротьбі з раком.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.