Співзалежність у стосунках не лише впливає на життя, але й може їх зруйнувати. Як пише "Дивогляд" із посиланням на CNBC, існує 9 типових фраз, яких не варто говорити у здорових стосунках.
-
"Мені нічого не потрібно"
Співзалежні люди часто приховують власні потреби, зосереджуючи всі свої сили на партнері. Така самопожертва є спробою контролювати ситуацію, але кожен має свої потреби, і їх важливо визнавати.
-
"Все добре"
Співзалежність часто призводить до уникання конфліктів, оскільки безпека і добробут людини повністю залежать від стосунків. Люди намагаються не показувати, що щось не так, щоб зберегти стабільність.
-
"Я не можу сказати тобі "ні"
Встановлення меж є проблемою для співзалежних людей, які ставлять задоволення потреб партнера вище власних. Страх відмови або осуду змушує їх погоджуватися на незручні умови або порушувати власні цінності.
-
"Мої почуття не такі вже й важливі"
Співзалежні люди часто заперечують або приглушують свої справжні емоції, намагаючись зберегти стосунки. Взаємозалежні партнери ж, навпаки, працюють над тим, щоб усвідомити й чесно висловлювати свої почуття.
-
"Ти злишся на мене?"
Страх бути відкинутим або нелюбимим є нестерпним для співзалежних людей, тому вони постійно шукають підтвердження любові від партнера. Це призводить до втрати автентичності і самоповаги.
-
"Я не можу бути один"
Люди, які страждають на співзалежність, відчувають неймовірний дискомфорт, коли не перебувають у стосунках. Вони швидко шукають нові відносини, щоб заповнити емоційну порожнечу після завершення попередніх.
-
"Ніколи не залишай мене"
Співзалежні люди часто страждають від страху покинутості, намагаючись зробити все, щоб партнер залишився поруч. Але здорові взаємозалежні стосунки базуються на розумінні, що неможливо контролювати іншу людину.
-
"Я недостатньо хороший"
Низька самооцінка та потреба в постійному самопідтвердженні часто присутні у співзалежних стосунках. У взаємозалежних стосунках люди приймають відповідальність за свою цінність, підтримуючи себе та звертаючись за допомогою до близьких, коли це необхідно.
-
"Ти справді кохаєш мене?"
Потреба в постійному підтвердженні кохання та уваги від партнера є ознакою співзалежності. У здорових стосунках важливі взаємодовіра та відверте обговорення емоційних потреб, а не вимагання компліментів чи постійного контакту.
Здорові стосунки ґрунтуються на взаємоповазі, співпраці та емоційній незалежності кожного партнера. Важливо вміти висловлювати свої почуття та не забувати про власні потреби, не ставлячи їх на останнє місце.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені назвали найсильніший тип кохання.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.