Підтримка

Сімейні лікарі надаватимуть безоплатні психологічні консультації – МОЗ

Pixabay

До 2024 року майже 70 тис медичних працівників пройшли навчання за програмою MHGAP від ВООЗ

В Україні сімейні лікарі надаватимуть пацієнтам безоплатні консультації з психологічної підтримки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

Відповідну послугу з надання базових психологічних консультацій розробляють у межах програми ментального здоров'я "Ти як?".

"Сімейний лікар не замінить психолога, психотерапевта або психіатра, але він зможе надати допомогу пацієнту, а у разі потреби перенаправити до вузькопрофільного фахівця", – кажуть у МОЗ.

До 2024 року майже 70 тис медичних працівників пройшли навчання за програмою MHGAP від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і можуть надавати консультації пацієнтам щодо ментального здоров'я. Серед загальної кількості медиків 16 тис – "первинки", тобто сімейні лікарі, педіатри і терапевти.

"Якщо ви відчуваєте відчай, тривогу, роздратованість, тривалу втому, порушення сну, але водночас вас лякають слова "психолог", "психіатр", "психотерапевт", то ви можете звернутися до сімейного лікаря. Кількість тих, хто може надати базову психологічну допомогу постійно зростає", – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Станом на початок 2024 року понад 850 закладів первинної медичної допомоги уклали відповідний контракт із Національною службою здоров'я України. Ознайомитися із повним списком цих медзакладів можна за допомогою інтерактивної мапи або зателефонувавши на "гарячу лінію" за номером 1677.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що фахівець з довголіття назвав вітаміни, які збільшують ризик смерті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ