Гепатит А або хвороба Боткіна: шляхи поширення, симптоми і профілактика

Захворювання не призведе до летальних випадків, якщо дотримуватися рекомендацій

У Вінницькій області зафіксували спалах небезпечної інфекційної хвороби – гепатит А або Боткіна. Також під загрозою поширення інфекції опинилася Київщина та столиця України. 

"Дивогляд" розповідає про шляхи поширення гепатиту А, симптоми та профілактику захворювання.

Гепатит А – це вірусне захворювання печінки, яке також відоме під назвою хвороба Боткіна. Захворювання може супроводжуватися важкими симптомами і гострою печінковою недостатністю. Зазвичай гепатит А не смертельний, але в разі погіршення симптомів можливий летальний результат.

Як відбувається зараження гепатитом А

Вірусний гепатит А передається через заражені продукти харчування і воду. Захворювання безпосередньо пов’язане з неякісною обробкою водопровідної води, недостатнім очищенням рідини, а також недотриманням особистої гігієни.

Саме тому важливо ретельно мити продукти харчування перед вживанням, пити лише бутильовану або кип'ячену воду і користуватися особистим столовим приладдям.

"Вірус гепатиту А передається від людини до людини побутовим шляхом. Найчастіше інфікування відбувається під час подорожей та відпочинку – коли виникають труднощі з дотриманням правил особистої гігієни, вживається вода з неперевірених джерел. Так само великим є ризик зараження при побутових контактах – у сім’ї та колективах", – зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург.

Під час спалаху гепатиту А варто особливо уважно дотримуватися гігієни рук – ретельно мити їх перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування вбиральні, повернення з прогулянки, поїздок, перебування у громадському транспорті тощо.

Спосіб передачі захворювання

"Вірус гепатиту А передається від людини до людини побутовим шляхом. Найчастіше інфікування відбувається під час подорожей та відпочинку – коли виникають труднощі з дотриманням правил особистої гігієни, вживається вода з неперевірених джерел. Так само великим є ризик зараження при побутових контактах – у сім’ї та колективах", – зазначила чиновниця.

Також заразитися гепатитом А можна під час орально-анального статевого акту та у разі вживання ін’єкційних наркотичних препаратів.

Симптоми гепатиту А

Інкубаційний період хвороби триває від 7 днів до 1,5 місяця. Основні симптоми захворювання тривають від 1 до 3 діб:

  • загальна слабкість;
  • катаральні прояви;
  • головний біль;
  • підвищення температури тіла до 37,5 – 39°С;
  • відсутність апетиту;
  • дискомфорт в області печінки.

На пізніх стадіях захворювання можливі наступні симптоми:

  • зміна кольору сечі на помітно темніший;
  • знебарвлення випорожнень;
  • пожовтіння слизових оболонок та шкіри.

Профілактика гепатиту А

Для уникнення захворювання на гепатит А або для швидкого одужання важливо сумлінно дотримуватися особистої гігієни. Не забувайте про ретельне миття рук, обробку продуктів харчування і посуду. Вживайте лише очищену кип’ячену або дистильовану воду. У регіонах з поганою якістю обробки водопровідної води для пиття і для приготування їжі краще використовувати бутильовану воду.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у київській гімназії зафіксували випадок захворювання на кір.

Дивіться також відео 5 каналу: Онкохворі діти потребують сімейного тепла! Проєкт "Дача"! Дім для дітей, які перебувають на лікуванні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше