Сплячий чоловік

Неочевидні нічні симптоми, які попереджають про рак

Shutterstock

Зверніть увагу на ці сигнали!

Американські науковці назвали неочевидні симптоми, які проявляються вночі під час сну і свідчать про розвиток онкологічних захворювань. Детальніше про них розповідає "Дивогляд" із посиланням на Express.

 

Експерти провели дослідження і виокремили три головні симптоми, які можуть бути сигналом до розвитку раку в людини.

  • Надмірна пітливість

Гіпергідроз (або надмірна пітливість), часто посилюється у нічний час. Фахівці заявили, що такий симптом може свідчити про декілька ракових захворювань: лімфому, лейкемію, рак кісток і печінки, мезотеліому. 

Річ у тому, що онкологія здатна змінювати гормональний фон, в результаті чого в організмі відбуваються припливи, що провокують потовиділення.

Разом із цим, науковці відмітили, що коли людина пітніє під час спеки, занять спортом або коли відчуває стрес – це у межах норми і не викликає жодних підозр. Також гіпергідроз може з'являтися після прийому лікарських препаратів, внаслідок інфекційних хвороб.

  • Кашель

Найбільш популярним учені вважають колоректальний рак, який, за словами експертів, буває важко визначити навіть на пізніх стадіях. Поширеними ознаками, що свідчать про колоректальний рак є втрата апетиту, хронічна втома, біль у правій частині живота, запор, кров у стільці, втрата ваги тощо. Останній симптом свідчить про те, що захворювання вже достатньо прогресувало і зайшло дуже далеко.

Також, неочевидним симптомом колоректального раку вважають нічний кашель, який пов'язаний з тим, що рак кишківника часто дає метастази у легені. Хвора людина може скаржитися на задишку, затяжні інфекції дихальних шляхів і кашель із кров'ю.

"Одним із симптомів того, що рак досяг легень, може бути постійний кашель, який часто посилюється вночі", – стверджують учені.

  • Порушення, затримка дихання під час сну

У цьому випадку йдеться про такий симптом, як ОSA (або апное) – несподівана зупинка дихання під час сну, коли людина, яка хропе, перестає дихати, а потім знову починає хропіти. Дихання може перериватись у середньому на 40 сек. 

Загалом, апное може сигналізувати про розвиток в організмі ракової пухлини. До групи ризику здебільшого належать жінки, аніж чоловіки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що експерт назвав популярну рибу, яка провокує рак.

Дивіться також відео 5 каналу: На сході боронить країну, у столиці будує бізнес. Військовослужбовець відкрив кав'ярню "Тихе місце"

 Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ