Що відомо про мавпячу віспу – відповідає МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я поділилося детальною інформацією про мавпячу віспу – віспоподібне захворювання, яке спричиняють віруси родини поксвірусів.

Які зафіксовані шляхи передачі?

Інфікування відбувається у результаті прямого контакту з кров'ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованої особи чи тварини. Також інфікування може бути обумовлене вживанням в їжу м'яса інфікованих тварин, яке належним чином термічно не обробили.

Чи можливо інфікуватися людині від людини?

Так, але за певних умов.

"Передача вірусу від людини до людини може відбуватися у результаті тісного контакту з інфікованими виділеннями з дихальних шляхів, ушкодженими ділянками шкіри інфікованої людини або з предметами, біологічними рідинами або матеріалами з осередків ураження хворої людини. Найбільший ризик інфікування мають члени однією родини, а також медичні працівники у випадках недостатнього дотримання правил контакту з пацієнтом. Інфікування також може відбуватися через плаценту"

Скільки триває інкубаційний період?

Він зазвичай становить від 6 до 16 днів, але також може коливатися від 5 до 21 дня.

Які ознаки та симптоми?

Запаморочення
Запаморочення
Фото: Shutterstock

Коли мавпяча віспа проникає в організм, то у людини виникає гарячка, сильний головний біль, сильна слабкість, біль у спині, м'язах, а також збільшуються лімфатичні вузли. Це може тривати до 5 днів. Слідом за цим починається період висипки. У 95% випадків висипка з'являється на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла.

Первинною зоною висипу можуть стати статеві органи, якщо передача сталася під час статевого контакту. До повного зникнення кірочок, які з'являються через висипання, може продовжуватися три тижні. Деякі інфіковані стикають зі збільшенням лімфатичних вузлів.

Як діагностують віспу мавп?

Рекомендований метод діагностики – ПЛР-тестування. Для цього досліджують вміст або покриви висипань.

Яка буває профілактика?

Треба уникати тісних контактів з інфікованими, мити руки, оперативно виявляти нові випадки та не забувати про заході епідемічного нагляду.

Чи зареєстровані випадки вірусу мавпячої віспи в Україні?

Наразі в Україні випадків захворювання не виявили, але воно вже було зафіксовано в Європі. У нашій країні мавпяча віспа внесена до Переліку біологічних патогенних агентів, які підлягають епідеміологічному нагляду. Наразі фахівці оцінюють рівень ризику спалаху цього вірусу в Україні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, які карантинні правила діють під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше