Серце

Несподівана статистика: який відсоток жінок помирає через хвороби серця – дослідження

Shutterstock

Зараз все частіше проблеми із серцем мають жінки до 65 років

Американські науковці дослідили всю небезпеку хвороб серця у жінок та дійшли неочікуваних висновків. Про це пише ESC

Так, у своєму масштабному дослідженні вчені порівняли смертність від хвороб серця та раку серед американок в різні періоди – у віці до 65 років та з 1999 по 2018 рік.

Упродовж 19 років коефіцієнти смертності від раку та серцевих захворювань становили 52,6 і 24,0 на 100 000 осіб відповідно. Найчастішою причиною смерті від серцево-судинних захворювань була ішемічна хвороба серця (56%), а основною причиною летальних випадків від онкозахворювань – рак легенів (23%). 

Цікаво, що з 1999 року показники смертності знижувалися як від раку, так і від хвороб серця. Проте вже після 2010 року обидва показники почали швидко зростати. 

Внаслідок цього, великий розрив у смертності між онкозахворюваннями та серцево-судинними хворобами скоротився до коефіцієнтів 32,7 та 23,0 відповідно. Крім цього, поширену тезу щодо виникнення проблем із серцем у жінок через менопаузу також спростували – мінімум третина пацієнток виявляла їх у себе задовго до 65 років. 

Науковці пояснюють цю статистику тим, що жінки спершу дбають про здоров'я членів своєї родини, а вже тільки потім – про своє. 

Раніше лікарі назвали симптоми серцевого нападу, на які ви не звертаєте уваги. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ