Коронавірус

Мутований коронавірус уже потрапив в Україну – інфекціоніст

Shutterstock

Новий штам поширюється на 70% швидше

В Україні зафіксували перший випадок інфікування мутованим коронавірусом, який раніше виявили у Великій Британії. Про це заявив інфекціоніст Віктор Петров в ефірі телеканалу "Україна 24".

За словами лікаря, який працює на Закарпатті, один із його пацієнтів, який часто їздить із Чехії в Україну, заразився новим штамом коронавірусу і вже перехворів.

Петров зазначив, що в Україні нову мутацію поки неможливо визначити через відсутність відповідних реактивів, але його пацієнт має страховку в ЄС, тому зробив тест там. Тому цей випадок можна вважати лабораторно підтвердженим.

У той же час, в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін заявив, що в українських лабораторіях можна виявити SARS-CoV-2 у пацієнтів незалежно від його штамів і новий британський штам поки не було виявлено.

"Наразі вже зареєстровано 12 000 мутацій геному коронавірусу, і всі вони коректно визначаються тест-системами, які використовують в Україні. Ще на початку пандемії, за рекомендацією ВООЗ, ми почали і продовжуємо використовувати тест-системи, які визначають РНК вірусу за кількома фрагментами його геному. Вірус зазнає мутацій, усі ці форми досліджують, і наразі відсутні повідомлення про істотні зміни його геному, котрі мали б істотне клінічне або діагностичне значення", - заявив Кузін.

Що варто знати про новий мутований коронавірус із Великої Британії

Новий штам у Британії вперше виявили у вересні, але його геном змогли розшифрувати лише у жовтні. Спочатку учені не надали цьому великого значення, адже віруси постійно мутують. Але станом на 4 грудня новий штам поширився вже у 60 регіонах Британії.

Новий мутований вірус, який отримав назву N501Y, може бути на 70% заразнішим, ніж попередній штам. Але він не є більш смертельним.

Через швидке поширення коронавірусу N501Y низка країн світу закрила авіарейси із Великою Британією. Україна вирішила поки не припиняти авіасполучення.

У ВООЗ запевняють, що мутація вірусу не вплине на ефективність вже існуючих вакцин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ