Хто знає більше: хлопці чи дівчата?
Українські підлітки демонструють базовий рівень фінансової грамотності, проте дівчата в цій сфері випереджають хлопців. Такі дані оприлюднив Національний банк України за підсумками дослідження, проведеного серед старшокласників у 19 областях країни та Києві, повідомляє "Дивогляд".
У середньому учні змогли правильно відповісти на 46,6% фінансових запитань, що відповідає трьом балам за 12-бальною шкалою. Найвищі результати зафіксували в Дніпропетровській (57,4%), Івано-Франківській (53,7%) областях та столиці (50,4%). Натомість найнижчі показники продемонстрували школярі з Кіровоградської (37,4%), Миколаївської (39,7%) та Чернівецької (41,4%) областей.
Дослідження також виявило гендерні відмінності: дівчата показали вищий рівень фінансової грамотності (47,4%), ніж хлопці (45,6%). Міські школярі мали середній результат 48%, тоді як їхні ровесники із сільської місцевості – лише 40%. Загалом жоден учасник опитування не зміг правильно відповісти на всі кейсові завдання.
НБУ підкреслює: рівень фінансових знань залежить від соціально-економічного статусу сім'ї. Водночас фінансову грамотність підлітків покращують такі фактори, як особистий досвід ведення бюджету, обговорення фінансів із батьками та самостійне вивчення цієї теми з книг чи інтернету.
Цікаво, що більшість учнів (77,6%) підтримують ідею введення обов'язкового курсу фінансової грамотності в школах. Саме тому це дослідження стало підготовчим етапом до впровадження нового шкільного предмету "Підприємництво і фінансова грамотність", який з’явиться в навчальних програмах з 2025-2026 року.
Опитування відбулося у квітні 2024 року та охопило 3139 учнів віком від 14 до 17 років у 97 школах по всій Україні. Учасники виконували 21 кейсове завдання за стандартами міжнародної програми PISA з фінансової грамотності та відповідали на 20 запитань, що допомогли визначити чинники, які впливають на їхні результати.
Раніше "Дивогляд" повідомляв, як правильно заощаджувати під час війни.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.