Крісло Андрея Шептицького

Українські військові повернули легендарне крісло Шептицького до Львова – фото

Радіо Свобода

Історія, що зачіпає серце

У Львові до Святоюрського собору повернули історичне крісло митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького, яке десятиліттями вважалося втраченим. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Радіо Свобода".

Відомо, що у 1980-х роках це крісло було вивезене російським єпископом Никодимом Руснаком до курської області після його вигнання зі Львова. Після смерті єпископа крісло опинилося у реставратора, який зберігав його понад три десятиліття. Згодом артефакт знайшли українські військові.

Про знахідку стало відомо завдяки випадковому дзвінку сержанта зі Львова до митрополита УГКЦ Ігоря Возьняка. Військовий розповів, що під час операції на звільненій території бійці виявили унікальне крісло. Один із реставраторів підтвердив його походження, згадавши, що ще в кінці 1980-х або на початку 1990-х років Никодим Руснак вивіз артефакт зі Львова до Харкова. Після смерті єпископа крісло залишилося у руках реставратора, який зберігав його, як реліквію. За цей час на нього навіть пропонували 5 тисяч євро, але майстер відмовився продати. Коли на його поріг прийшли українські військові, він добровільно віддав знахідку, висловивши бажання повернути її до Львова.

Повернене крісло передали митрополитові Ігореві Возьняку, але воно потребує ретельної реставрації. Вважається, що цей артефакт може мати ще давнішу історію та належати до епохи Атанасія Шептицького, який жив у XVIII столітті та заклав фундамент Святоюрського собору.

Андрей Шептицький – видатна постать української історії, який очолював Українську греко-католицьку церкву в першій половині ХХ століття. Він залишив глибокий слід у духовному та культурному житті українців, відзначаючись своєю незламною підтримкою національної ідентичності. Повернення його крісла до Львова – не лише історична, а й символічна подія, що свідчить про відновлення історичної справедливості та духовної спадщини.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як вчені знайшли місце Ноєвого ковчега.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ