Учені прогнозують, що ця проблема може лише поглиблюватись
7 січня в Лос-Анджелесі почалася масштабна пожежа, яка за кілька днів знищила тисячі будівель. Попри серйозні руйнування, науковці закликають до уваги на потенційно небезпечних наслідках, які стосуються не лише довколишньої природи, а й здоров’я людей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.
Випадки стихійних лих провокують сприятливі умови для поширення небезпечних грибкових спор. Зміна клімату, яка сприяє процвітанню грибків в людському організмі, стає чинником, що збільшує ризик заражень.
Експерти зазначають, що під час пожеж дим розносить спори на величезні відстані. Дослідження виявили, що в період з 2014 по 2018 рік лікарні Каліфорнії зафіксували 20-вісоткове збільшення захворювань на лихоманку долини після пожеж.
Загроза грибкових інфекцій зростає на тлі погіршення екологічної ситуації. Грибки, що завдають шкоди шкірі, легеням, ниркам та мозку, зберігають здатність ховатися від імунної системи. До того ж, вони виділяють токсини або пошкоджують тканини механічно.
Вплив пожеж на розповсюдження грибкових спор становить серйозну проблему, що може мати наслідки на глобальному рівні, у тому числі призвести до пандемії. Вчені прогнозують, що ця проблема може поглиблюватись.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, яка пандемія можлива у 2025 році.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.