ТОП-5 традицій Нового року з СРСР, які краще залишити в минулому

Святкування Нового року – одна з найулюбленіших традицій багатьох українців, але не всі знають, що частина новорічних звичаїв має радянське коріння.

У СРСР Новий рік довгий час вважався буржуазним святом, але згодом його перетворили на "світське Різдво", позбавлене християнських традицій. У 1947 році 1 січня стало вихідним днем, і це свято швидко набуло популярності. Утім, багато звичок із того часу досі залишаються актуальними, хоч від деяких із них давно пора відмовитися. "Дивогляд" пропонує розглянути п’ять таких звичок.

Радянське кіно – час оновити традиції

Фільми на кшталт "Іронії долі" або інших радянських новорічних стрічок десятиліттями залишаються обов’язковими в багатьох родинах. Проте варто зізнатися: ці фільми часто втрачають актуальність і навіть викликають критику. Чому б не спробувати щось нове? У світі є безліч святкових фільмів і шоу, які створюють атмосферу затишку та магії. Або ж можна взагалі обійтися без телевізора, присвятивши час родині та друзям.

кадр з фільму "Іронія долі"
кадр з фільму "Іронія долі"
Фото: Держкіно

Лазня – від необхідності до пережитку

Традиція відвідувати лазню напередодні свята бере початок із часів, коли більшість будинків у СРСР не мали водопроводу чи каналізації. Громадські лазні були єдиною можливістю підготуватися до свята. Зараз, коли в сучасних оселях є всі умови для комфорту, відвідування лазні втратило свою актуальність. Натомість можна обрати інший спосіб релаксації, наприклад, прогулянку чи спа-процедури.

Олів’є та оселедець під шубою – ностальгія чи звичка?

Найпопулярніші салати радянської епохи – олів'є та оселедець під шубою – збереглися в багатьох родинах. Але чи знаєте ви, що їхні рецепти були спрощені через дефіцит продуктів? Оригінальний рецепт олів'є включав оливкову олію, каперси, філе рябчика та телячий язик. Можливо, настав час додати до святкового меню сучасні, легші та корисніші страви?

Олів'є
Олів'є
Фото: Shutterstock

Показна розкіш у вбранні

У радянські часи на свято вдягали все найкраще, перетворюючи себе на "конкурента" новорічної ялинки. Ця традиція була способом компенсувати дефіцит та буденність. Сьогодні стильність визначається не кількістю прикрас чи вартістю одягу, а гармонійністю образу. Оберіть одну яскраву деталь, яка стане акцентом вашого святкового вигляду.

Переїдання – спадок дефіциту

У СРСР люди часто наїдалися про запас, оскільки доступ до делікатесів був рідкістю. Зараз такої необхідності немає. Замість того, щоб переїдати, спробуйте скуштувати всі страви потроху, насолоджуючись кожним шматочком. Це не лише допоможе зберегти здоров’я, а й зробить свято приємнішим.

Новий рік – це чудова нагода оновити свої звички та створити сучасніші традиції. Відмовтеся від стереотипів минулого, щоб наповнити свято справжнім комфортом і теплом.

Раніше "Дивогляд" розповідав про ТОП-12 порад, які допоможуть українцям без стресу підготуватися до Нового року-2025.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше