Таким чином люди бажають заощадити гроші або зменшити кількість сміття. Проте, нове дослідження ставить під сумнів безпеку цієї звички, підкреслюючи можливі ризики для здоров'я. Про це повідомляє "Дивогляд" з посиланням на BFM.
Зазначається, що у рамках експерименту вчені досліджували зразки з однолітрових пляшок Coca-Cola Original і 1,5 літрових Schweppes Indian Tonic після одного, десяти, потім двадцяти відкривань, що дуже наближено до тієї кількості, яку люди зазвичай і використовують. Надалі ці зразки потрапили під інфрачервоний аналіз, який показав у популярних напоях аж шість видів мікропластику.
За словами дослідників, це дивовижне відкриття принаймні тому, що виробники декларують лише два полімери, які контактують з напоєм. Йдеться про ПЕ (поліетилен) для кришки та ПЕТ (поліетилентерефталат) для пляшки. Зокрема, у Coca-Cola виявили 46 мікрочастинок у літрі напою після 20 відкривань, у Schweppes – 62 мікрочастинки. Причому, чим частіше відривається пляшка, тим більше частинок пластику потрапляє у воду.
У відповідь на це офіційний представник Schweppes повідомив, що уся його продукція відповідає суворим вимогам щодо якості харчових продуктів, які встановили французькі та європейські органами охорони здоров’я. Coca-Cola, своєю чергою, стверджує, що навіть якщо частинки мікропластику і присутні у її напоях, то на даному етапі все рівно немає жодного наукового пояснення щодо впливу цих речовин на організм людини. У компанії наголосили, що повністю гарантують безпеку своєї продукції.
Зрештою, зважаючи на результати дослідження, Асоціація охорони довкілля звернулася до органів охорони здоров'я, аби організація вжила усіх необхідних заходів "покласти край цьому випадковому забрудненню". Також там вважають, що споживачі у будь-якому випадку мають бути поінформовані про ризики, які створює звичайна пластикова пляшка.
До слова, у липні 2022 року Асоціація провела подібне дослідження 9 бутильованих напоїв.
Раніше "Дивогляд" повідомляв про те, людям з якою хворобою заборонено їсти волоські горіхи.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.