Історія, яка варта вашої уваги: як перший поцілунок на екрані шокував і спричинив гучний скандал – відео

Перший поцілунок на екрані у квітні 1896 року викликав хвилю обурення

У фільмі "Поцілунок" (The Kiss) головні ролі виконали Мей Ірвін з Канади, яка зіграла вдову Джонс, та Джон С. Райс зі США, який втілив образ Біллі Байкса. Сцена поцілунку в фільмі була відтворенням того ж самого моменту, який актори грали у мюзиклі "Вдова Джонс". Хоча цілування на сцені було звичним для акторів, глядачі не були готові побачити це на великому екрані. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Книгу рекордів Гіннеса.

Шокуюче та непристойно

Цей короткий чорно-білий фільм зняв Вільям Гайз для Edison Studios, що належала відомому винахіднику Томасу Едісону. Зйомки проходили на їхній студії Black Maria, яка була першою кіностудією, розташованою у Вест-Оринджі, штат Нью-Джерсі, США.

У каталозі фільмів Edison цей момент описували як сцену, де "вони готуються поцілуватися, починають цілуватися і не зупиняються, цілуються знову і знову, настільки пристрасно, що дахи злітають".

Сьогодні цей фільм визнають культурно значущим, і в 1999 році Бібліотека Конгресу США обрала його для збереження у Національному реєстрі фільмів.

Однак на момент свого виходу фільм був публічно засуджений як шокуючий і непристойний. Римо-католицька церква вимагала цензури та моральної реформи, адже поцілунки на публіці в той час залишалися табу для багатьох вікторіанців.

Одним із критиків того часу було зазначено, що "видовище тривалого поцілунку на сцені в натуральну величину виглядало досить огидно, а коли це показують на екрані у збільшеному вигляді й тричі, це стає просто неприйнятним".

Деякі редакційні статті у тогочасних газетах навіть закликали поліцію втрутитися та заборонити покази цього фільму. Проте суперечки навколо стрічки не зупинили Вільяма Гайза, який продовжив створювати сотні нових кіноробіт.

Цей фільм не був першим рекордсменом, створеним Едісоном. За рік до цього, у 1895 році, в його лабораторіях з'явився перший кінокадр зі спецефектами – німий фільм тривалістю одну хвилину під назвою "Страта Марії, королеви Шотландії". Використання покадрового знімання для створення ефекту обезголовлення вразило глядачів настільки, що деякі справді повірили, ніби акторка дійсно віддала своє життя під час зйомок.

Раніше "Дивогляд" розповідав трагічну історію одного фото, яке отримало назву "Поцілунок смерті".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше