ТЦК та СП

Якщо не оновив дані за 60 днів – до чого це може призвести

Facebook / Генеральний штаб ЗСУ

Прості відповіді на актуальні питання для багатьох українців

Речник Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Роман Істомін поділився інформацією про заходи, що будуть вживатися до військовозобов'язаних, якщо ті не оновили свої дані. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Фокус".

У нього запитали, чи можуть автоматично накладати штрафи на всіх, хто не зробить цього у встановлений строк. Істомін зазначив, що говорити про те, що буде через 60 днів, поки зарано, але якщо під час перевірки документів військовослужбовці виявлять, що громадянин не виконав вимогу закону і не уточнив свої персональні дані, найімовірніше, йому буде вручена повістка.

Він також повідомив, що за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено штраф у розмірі 17 000-25 500 гривень. Стягнення штрафів та арешт коштів на рахунках не входять до компетенції ТЦК, тому, якщо штраф не буде сплачено протягом 15 днів, ТЦК звертається до Державної виконавчої служби.

За його словами, виконавча служба здійснює примусове стягнення, яке вже буде в подвійному розмірі суми штрафу, і правопорушнику доведеться також заплатити виконавчий збір. Істомін додав, що заходи примусового виконання рішень описані в статті 10 Закону України "Про виконавче провадження".

Він також пояснив, що нова стаття у Законі "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" під назвою "Заходи впливу" дозволяє начальнику ТЦК та СП звертатися до поліції щодо осіб, які не виконали обов'язки щодо мобілізації. Якщо поліція повідомляє про неможливість здійснити адміністративне затримання та доправлення, начальник ТЦК надсилає такому громадянину вимогу про виконання обов'язків рекомендованим листом.

Якщо громадянин не виконає ці обов'язки протягом 10 днів з дня вручення вимоги, ТЦК та СП звертається до суду щодо тимчасового обмеження цього громадянина у праві керування транспортним засобом на період мобілізації до виконання або відкликання вимоги. Потім вже буде винесено судове рішення.

Раніше ми розповідали, що у застосунку "Резерв+" буде нова функція щодо ВЛК.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ